Szybkie pozbycie się zgagi – to możliwe!

Szybkie pozbycie się zgagi – to możliwe!

Nie u każdego pojawia się wprawdzie tak często, jak u osób, które mają do niej wyraźne skłonności czy też cierpią na refluks, ale nawet jeśli występuje raz na jakiś czas, może być bardzo uciążliwa. Nie warto czekać, aż problem ten sam minie, gdyż może on znacząco obniżyć jakość życia, a także spowodować wiele innych problemów, na przykład uszkodzić delikatny nabłonek wyściełający gardło. Należy więc działać i to niezwłocznie.

Ogólnie znane sposoby nie zawsze dobre

Jeśli zapytamy lekarza, co robić, by przeciwdziałać zgadze, wymieni on szereg sposobów, które przede wszystkim mają na celu zapobieganie temu problemowi. Jest to między innymi nakaz regularnego spożywania posiłków i celebrowanie ich zamiast jedzenia w pośpiechu, unikanie aktywności fizycznej (zwłaszcza schylania się) bezpośrednio po jedzeniu czy odstawienie używek, gdyż mają one olbrzymi wpływ na pojawianie się zgagi. Wszystkie te zalecenia są oczywiście skuteczne i warto wdrożyć je w życie, zwłaszcza jeśli zgaga występuje często i jest szczególnie uporczywa, ale nie zawsze jest to możliwe. Nie zawsze można też unikać pokarmów, co do których wiadomo, że zgagę wywołują – są to nie tylko pokarmy ciężkie i tłuste, ale też na przykład gazowane napoje czy cytrusy, a także inne pokarmy, które u jednych osób wywołują takie objawy, a u innych nie. Stosowanie się do tych zasad więc nie zawsze jest proste i możliwe. Co więc zrobić, kiedy nie można zapobiec zgadze, a pojawi się ona na przykład podczas rodzinnej uroczystości?

Zapobiec uciążliwym objawom

Zgaga to nie tylko nieprzyjemne pieczenie i palący ból, które sprawiają, że traci się komfort. To także objawy, które mogą być krępujące, gdyż zgadze często towarzyszy odbijanie się. Trzeba więc działać, zwłaszcza gdy problem ten pojawia się w okolicznościach innych niż dyskretne otoczenie własnego domu, a na przykład na przyjęciu. Na takie wypadki warto zawsze mieć przy sobie lek, który skutecznie łagodzi objawy zgagi. Controloc Control zmniejsza wydzielanie kwasu żołądkowego, wobec czego bardzo szybko można poczuć ulgę i pozbyć się wszystkich nieprzyjemnych objawów zgagi. Można go zażyć szybko i dyskretnie, nie obawiając się, że wejdzie w interakcje ze spożywanymi pokarmami i napojami, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by móc biesiadować dalej, już bez obaw o zgagę.
 

CONTROLOC Control® 20 mg Skład: 1 tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego). Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, zarzucanie treści żołądkowej) u dorosłych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną. Stosowanie inhibitorów proteazy HIV, których wchłanianie zależy od pH kwasu solnego w żołądku, takich jak atazanawir czy nelfinawir jednocześnie z pantoprazolem jest przeciwwskazane z powodu znacznego ograniczenia ich biodostępności przez pantoprazol. Podmiot odpowiedzialny: Takeda GmbH, Byk-Gulden-Str. 2, D-78467 Konstanz, Niemcy.Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE