Szukasz pomysłu na urlop? Zmień kierunek!

Szukasz pomysłu na urlop? Zmień kierunek!

Wakacyjna wizyta na wsi jest obowiązkowa, jeśli mieszkasz w mieście i masz dość miejskiego zgiełku, hałasu, samochodów oraz wszechobecnych supermarketów i galerii handlowych. Na wsi nie tylko od tego wszystkiego odpoczniesz, ale przekonasz się też, że udane wakacje wcale nie muszą oznaczać leżakowania na plaży i drogich apartamentów.

5 powodów, dla których powinieneś wybrać agroturystykę

  • 1. Nabierzesz energii. Skąd czerpać energię i siły witalne, jak nie z natury? Piknik na trawie, spacer po lesie, przejażdżka konna – to zajęcia, dzięki którym odpocznie każdy miasteczkowy pracoholik i jego rodzina. Wbrew dziwacznej opinii, pobyt na wsi to pobyt aktywny i nie ma tu czasu na nudę. Jeśli potrzebujesz przykładów, przejdź do następnego punktu.
  • 2. Zobaczysz, jak wygląda życie na wsi. Zobaczysz oraz poznasz empirycznie. Gospodarstwa agroturystyczne zapraszają bowiem swoich wczasowiczów do wspólnych zajęć, takich jak grzybobranie, dojenie krów i kóz, wyrabianie masła, wożenie siana, zbieranie jaj czy pieczenie chleba. Dla gości organizowane są także warsztaty rękodzieła oraz przejażdżki furmanką, a wieczorami wszyscy mogą zasiąść do wspólnego ogniska. Jeśli znasz życie codzienne wsi z dzieciństwa, taki wypoczynek będzie niesamowitą podróżą sentymentalną i ucieczką od problemów teraźniejszości.
  • 3. Zasmakujesz w najlepszej kuchni. Najlepszej, czyli swojskiej, naturalnej, świeżej. Gospodarstwa agroturystyczne serwują potrawy regionalne i lokalne, przygotowane z produktów własnych. Coraz więcej jest także gospodarstw ekoagroturystycznych, które posiadają wyłącznie wyroby ekologiczne, poddawane regularnej kontroli odpowiednich stowarzyszeń. Wybierając odpoczynek na wsi, dowiesz się przy okazji, jak smakuje prawdziwe, świeże mleko oraz jajecznica ze swojskich jaj, z dodatkiem szczypiorku prosto z ogródka.
  • 4. Nie zbankrutujesz. To wszystko będziesz miał za niewielkie pieniądze. Nocleg dla jednej osoby to w gospodarstwie agroturystycznym koszt od 25-50 złotych. A istnieje także możliwość rozbicia namiotu lub wynajęcia przyczepy campingowej za mniejsze pieniądze. Poza tym atrakcje, takie jak pianie koguta o świcie, wybieranie jajek z kurnika czy smak wiejskich przetworów, są po prostu bezcenne.
  • 5. Będziesz szczęśliwszy. Przez niemal 19 lat dr Mathew White z University of Exeter Medical School badał zależności pomiędzy zamieszkiwaniem w pobliżu miejskich terenów zielonych a stanem psychicznym mieszkańców. W efekcie tych badań zespół White’a ogłosił, że ludzie mieszkający blisko zieleni miejskiej są szczęśliwsi i rzadziej zgłaszają dolegliwości psychiczne niż miastowi mieszkający z dala od przestrzeni zielonych. Pomyśl w takim razie, jak może wpłynąć na Ciebie choćby tylko dwutygodniowy pobyt w samym sercu natury, a nie zaledwie w pobliżu zieleni. Ludzie żyjący wśród drzew, łąk i potoków są szczęśliwsi i spokojniejsi. Już sam widok wiejskiego krajobrazu wzbudzi w Tobie rajskie skojarzenia i ukojenie. Po takich wakacjach na pewno zastanowisz się nad przeprowadzką.

Jeśli już zaplanowałeś urlop, a tęskno Ci do wiejskich klimatów, wiedz, że gospodarstwa agroturystyczne przyjmują gości przez cały rok, a pobyt jesienny czy zimowy może być tak samo ciekawy, jak ten wakacyjny.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Rozmiar Penisa: czy jest się czym przejmować?
Samoopalacz: jak go używać?
Kriolipoliza: zabieg wyszczuplający
Perfumy Euphoria: nowość od od Calvina Kleina
Motywacja: postaw na swoim i odnieś sukces
Masz Problemy Z Podjadaniem?: porady psychologa