Szukasz dobrego sprzętu do parzenia kawy? Zobacz, jakie urządzania masz do wyboru!

Szukasz dobrego sprzętu do parzenia kawy? Zobacz, jakie urządzania masz do wyboru!

Któż z nas nie lubi zacząć dnia od filiżanki aromatycznej kawy? Dowiedz się, jakiego sprzętu używać, by była jeszcze smaczniejsza.

Kawiarka

Kawiarka, nazywana też czasami kafetierą, w ostatnim czasie staje się bardzo modna. Coraz częściej doceniamy bowiem walory kawy parzonej, rezygnując z szybkiej w przygotowaniu, ale znacznie gorszej jakościowo kawy rozpuszczalnej. Przygotowywanie kawy w kawiarce może nie jest bardzo szybkie, ale z pewnością może być przyjemne – a efekty końcowy jest naprawdę satysfakcjonujący. Urządzenie to złożone jest z kilku połączonych ze sobą elementów. Najpierw woda doprowadzana jest do wrzenia w znajdującym się na dole pojemniku. Następnie przepływa ona przez znajdujący się wyżej metalowy filtr, do którego wsypujemy mieloną kawę. Przepływ spowodowany jest naciskiem wywieranym przez parę, a dzięki temu, że kawa styka się z wodą krótko, możemy cieszyć się wyjątkowo intensywnym oraz aromatycznym naparem. Dodatkowym plusem tego urządzenia jest niska cena; zapłacimy za nie około kilkudziesięciu złotych. Jeśli wahasz się, jaki zaparzacz do kawy wybrać, obejrzyj modele dostępne na stronie http://www.euro.com.pl/kawiarki.bhtml

Tradycyjne zaparzacze do kawy

Jeśli nie mamy ochoty na korzystanie z kawiarki, a na przykład brakuje nam miejsca w kuchni na wstawienie ekspresu, możemy skorzystać z najprostszego i najbardziej powszechnego rozwiązania – tradycyjnego zaparzacza do kawy. Działa on na takiej samej zasadzie jak tego typu zaparzacz do herbaty czy ziół. Jest to naczynie, do którego wsypujemy zmieloną kawę – następnie zalewamy ją gorącą wodą i zaparzamy przez około 5 minut. Po tym czasie oddzielamy kawę od fusów, używając siatkowego filtra. Przy korzystaniu z takiego zaparzacza warto pamiętać, aby nie zalewać kawy wrzątkiem, a gorącą wodą; wówczas będziemy mogli cieszyć się znacznie lepszym smakiem. Największą zaletą tego rozwiązania jest niska cena. Niestety, prawdziwi smakosze kawy mogą narzekać na zbyt słaby aromat lub małą intensywność naparu.

Ekspres do kawy

Do wyboru mamy kilka różnych ekspresów do kawy. Jednym z nich jest ekspres przelewowy; aby go użyć, wlewamy wodę do specjalnego zbiornika i wsypujemy zmieloną kawę do filtra. Woda po nagrzaniu przepływa do filtra i filtruje zgromadzoną w nim kawę do dzbanka. Inną opcją jest modny ostatnio ekspres na kapsułki – w tym przypadku wystarczy wlać wodę do zbiornika, a zamiast wsypywać kawę do filtra, musimy tylko włożyć w odpowiednie miejsce wybraną kapsułkę z kawą. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza rano, gdy w pośpiechu chcemy uraczyć się ulubioną kawą. Najdroższą, ale też najbardziej komfortową opcją, jest ekspres automatyczny. Większość nowych modeli ma wbudowany młynek do kawy, dzięki czemu jest ona świeżo mielona i niezwykle smaczna.

Uwielbiasz energetyzujący zapach kawy o poranku? Dzięki odpowiedniemu urządzeniu każdy może cieszyć się nim codziennie, w domowym zaciszu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE