Szkoła rodzenia on-line: przygotowanie do porodu w dobie Internetu

Szkoła rodzenia on-line: przygotowanie do porodu w dobie Internetu

 Poród i to, co po nim, stanowi dla każdego przyszłego rodzica wielkie wyzwanie. Jest mnóstwo powodów aby skorzystać ze szkoły rodzenia. Taka szkoła przede wszystkim nadaje kształt wyobrażeniu tego co czeka rodzącą i jej partnera – czego spodziewać się w czasie porodu, jak radzić sobie ze skurczami i oddechem, a przede wszystkim uwierzyć we własne siły. Dzięki coraz powszechniejszemu dostępowi do internetu, nawet jeśli nie mamy możliwości osobiście uczestniczyć w zajęciach, możemy skorzystać z lekcji on-line.

Szkoła rodzenia on-line: wsparcie dla rodziców

Położne oraz rodzice małych dzieci bez wahania polecają uczestnictwo w zajęciach szkoły rodzenia. Nie każda mama (i tata) ma jednak możliwość na nie dotrzeć. Niekiedy najbliższa szkoła rodzenia jest znacznie oddalona od miejsca zamieszkania rodziców, a niekiedy po prostu brakuje czasu lub energii na odbycie wszystkich zajęć. Jeśli nie masz możliwości odwiedzić swojej szkoły rodzenia lub chcesz nadrobić zaległości, pozostaje Ci szkoła rodzenia on-line. Ta forma przygotowania się do porodu również ma swoje plusy.

Czego dowiemy się z kursu on-line szkoły rodzenia?

Wiedza przekazywana w ramach tradycyjnych zajęć pokrywa się z tą, którą możemy zdobyć w trakcie kursu on-line. Oczywiście bezpośrednie uczestnictwo daje możliwość zadawania pytań i indywidualnego dostosowania zajęć do potrzeb przyszłych rodziców. Szkoła on-line ma ograniczone możliwości pod tym względem i jest to jej zasadniczy minus. Dotyczy to zwłaszcza ogólnodostępnych kursów on-line, publikowanych często na stronach fundacji i w serwisach parentingowych.

Nie oznacza to jednak, że z proponowanych lekcji nie warto korzystać. Dla wielu mogą stanowić dobre podsumowanie lub przypomnienie wiedzy zdobytej na kursie stacjonarnym. Ponadto wiele wykwalifikowanych położnych przygotowuje rozbudowane kursy on-line, dostępne dla wybranych użytkowników (po rejestracji i opłaceniu kursu) i bardziej dostosowane do ich potrzeb.

Mocną stroną szkół on-line jest rozbudowana baza nagrań i pomocy multimedialnych. Dowiemy się z nich, jak przygotować się do porodu, jak ćwiczyć i radzić sobie z bólem, jak kąpać noworodka czy dbać o siebie w połogu. Do filmików zawsze można wrócić, a poprzez kurs można skontaktować się z położną i uczestniczyć w forum.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE