Szczotki z naturalnego włosia – jak wybrać odpowiednią dla swoich włosów?

Szczotki z naturalnego włosia – jak wybrać odpowiednią dla swoich włosów?

Szczotki z naturalnego włosia nie nadają się jednak do wszystkich rodzajów włosa. Kto może ich używać?

Wyczesane szczotki

Naturalna szczecina sprawdza się zwłaszcza w pielęgnacji włosów cienkich i delikatnych. Posiadaczki tego rodzaju pasm docenią ją najbardziej. Naturalne włosie wzmocni, natłuści i odżywi cienkie włosy. Świetnie poradzi sobie również z kołtunami. Dla dorosłych najlepszym wyborem będzie szczotka z włosia dzika – dosyć wytrzymała, trwała i elastyczna. Rozpoznamy ją po ciemnym kolorze (choć mogła zostać wybarwiona – wtedy będzie biała) i jaśniejszych końcówkach, będących skupiskami keratyny. Z kolei dla dzieci, w tym niemowląt, najlepsze będą szczotki ze szczeciny kozy – bardzo delikatne, które nie poradziłyby sobie z włosami dorosłego. Dzieciom możemy też zafundować szczotkę z włosia końskiego.

Decydując się na szczotkę z naturalnego włosia, pamiętajmy, że nie bez znaczenia pozostaje również jej wielkość oraz gęstość kępek. Im dłuższe i mocniejsze włosy, tym lepsza będzie duża szczotka posiadająca rzadko rozstawione kępki włosów. Jeśli mamy włosy krótkie i cienkie, wystarczy nam mała szczotka, z łatwością mieszcząca się do torebki, z krótkimi włosami. Ich kępek powinno być jednak więcej i najlepiej by były dość ciasno rozmieszczone na powierzchni szczotki.

Naturalne włosie – nie dla każdego

Ze względu na delikatność, szczotka z naturalnej szczeciny nie sprawdzi się u osób z grubymi, gęstymi włosami. Rozczesywanie i układanie mocnych pasm lepiej zostawić typowym szczotkom wyposażonym w metalowe lub plastikowe igły. Naturalne szczotki to nie najlepszy wybór także przy włosach silnie porowatych, napuszonych i kręconych, które łatwo się elektryzują. Włosy średniej grubości mogą natomiast polubić się z naturalnym włosiem szczotki, jeśli będzie wyposażona w rozczesywacz, czyli nic innego jak dodatkowe igły z tworzywa, umieszczone pomiędzy kępkami dominującej szczeciny.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE