Sylwestrowa domówka – jak się ubrać?

Sylwestrowa domówka – jak się ubrać?

 Sylwester w domu rządzi się swoimi prawami. Czy urządzasz domówke u siebie, czy też zostałać zaproszona, musisz pamiętać aby było wystrzałowo i wygodnie.

Sukienka – tak czy nie?

Bawiąc się w Sylwestra w klubie lub na sali balowej, prawdopodobnie ubierzesz się w mniej lub bardziej ekstrawagancką sukienkę, a nawet w prawdziwą suknię balową. Przepastna kreacja do kostek w komplecie z eleganckimi rękawiczkami nie sprawdzi się jednak na domówce. Taki strój nie będzie przystawał do stylistyki żadnego mieszkania, a zapewne i do swojskiej, niezobowiązującej atmosfery, w której goście piją szampana z plastikowych kubeczków i podjadają chipsy.

Z drugiej strony, nawet jeśli sama organizujesz zabawę sylwestrową, pewnie nie chcesz podejmować gości w dresie. Sukienka zatem to świetny wybór. Może być nieco bardziej wymowna, niż te, w których chodzisz na co dzień, zwłaszcza jeśli przewidziana jest potańcówka. Ekstrawagancji zwykłej sukience dodają iskrzący się makijaż, brokatowe paznokcie lub błyszczące dodatki. Całej odpowiedzialności za imprezowy look lepiej jednak nie zwalaj na buty. Na miejscu może się okazać, że goście chodzą boso lub w kapciach, a szpilki i lakierki zostawili obok wycieraczki.

Domówka w Sylwestra – na własnych zasadach

Dobry pomysł, który oszczędzi gościom głowienia się nad najbardziej odpowiednim strojem, to zorganizowanie w Sylwestra imprezy przebieranej. Nawet, jeśli nie Ty organizujesz w tym roku zabawę, zasugeruj go. Ludzie chętniej i bez zbędnego skrępowania przebierają się w zabawne kreacje właśnie w gronie znajomych. Jeżeli jednak przebieranka dość często pojawia się w Waszym imprezowym rozkładzie jazdy, wystarczy, że wraz z przyjaciółmi ustalicie wspólny dla wszystkich gości motyw ubioru. Może nim być wybrany kolor, nakrycie głowy lub rekwizyt. W ostateczności zapewnicie gościom sylwestrowe czapeczki z tektury, które będą stanowiły identyczny element u wszystkich przybyłych.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE