Styl gwiazd: Zooey Deschanel

Styl gwiazd: Zooey Deschanel

Z całego mnóstwa słów, które można by o niej napisać, trzeba zacząć, od tych: Zooey urzeka. To pewne. Robi to zarówno na srebrnym ekranie, gdzie jest zwykle obsadzana w rolach skomplikowanych, tajemniczych kobiet, ale również na płytach zespołu „She & Him”, gdzie oddaje się jednej ze swojej pasji – śpiewaniu. I choć urodziła się w Los Angeles, jako córka aktorki i operatora kamery, od blichtru hollywoodzkiego życia stroni jak najdalej. Jak sama przyznaje, „bywanie” na imprezach, odbieranie nagród i pozowanie paparazzim, to ta część jej zawodu, która pociąga ją najmniej. W aktorstwie i śpiewie najważniejsza jest bowiem dla niej płynąca z nich możliwość kreacji – postaci lub muzyki. I choć, jej „niszowość” została ostatnio wystawiona na niezłą próbę – aktorka została bowiem obsadzona w głównej roli popularnego serialu „Jess i chłopaki”, jak na razie, Zooey pozostaje sobą. Co ją charakteryzuje?

Urzekająca pochwała prostoty

Aktorka zawsze stawia na bezbłędne stylizacje, urzekające prostotą połączoną z wyczuciem modowego smaku. Niektórzy żartują, że wyśmienity gust ma wrodzony, bo skoro w nazwisku ma nazwę „Chanel”, to modowego wyczucia po prostu nie mogło jej zabraknąć. Ale co konkretnie cechuje jej styl?

Po pierwsze, Zooey nigdy nie goni za modą. Wybiera te ubrania, które są kobiece, a ona czuje się w nich komfortowo. Jak sama podkreśla w wywiadach – jej styl się zmienia i choć, jak każda kobieta, uwielbia kupować ubrania i bywa kapryśna, zbytnio nie przejmuje się tym, czy dany zestaw odpowiada modnemu akurat trendowi. Zooey hołduje klasyce, ale urozmaica ją kobiecymi fasonami, wzorami i dodatkami. Jak sama przyznaje, już jako dziecko chciała zawsze wyglądać dziewczęco, przez co nie lubiła nosić spodni, a najchętniej przez całe dnie paradowałaby w balowej sukience.

Mikrofon zamiast zatrutego jabłka

Na niepowtarzalną aurę wokół Zooey korzystnie wpływają też charakterystyczne dla niej przymioty. Jest bowiem posiadaczką niskiego, poruszającego do głębi głosu oraz bajkowej aparycji. Jej długie, ciemne włosy, duże błękitne oczy i retro styl sprawiają, że Deschanel wygląda jak alternatywna wersja Królewny Śnieżki.

Zobacz wybrane przez nas stylizacje Zooey Deschanel.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE