Styl gwiazd: Rihanna

Styl gwiazd: Rihanna

Choć jest postacią kontrowersyjną i budzi skrajne emocje, nie można odmówić jej wpływu na to, co noszą kobiety na całym świecie. Na scenie nie gości jeszcze nawet dekady, ale dorobiła się już własnej linii ubrań. Dowiedz się, jak, m.in. dzięki zmianom wizerunku, Rihanna stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek na świecie.

Barbadoskie odkrycie

Robyn Rihanna Fenty, bo tak brzmi jej prawdziwe nazwisko, to rodowita Barbadoska, odkryta w 2004 roku przez łowcę talentów z Los Angeles, który na wyspie znalazł się z powodu urlopu. Rihannę poznał przez wspólnych znajomych i zaprosił na przesłuchanie. Jej występ tak przykuł uwagę producenta, że prosto ze szkolnej auli, gdzie Riri, jak mówią o niej fani, brała udział w różnego rodzaju konkursach muzycznych, trafiła na przesłuchanie do Jay’a Z.

Na początku kariery styl Barbadoski był raczej typowy dla wszystkich ówczesnych gwiazdek muzyki pop. Wokalistkę stylizowano na słodką, ale i seksowną młodą kobietę, choć jej garberoba nawiązywała też nieco do wykonywanego przez nią lekko egzotycznego, jak i ona sama, rodzaju muzyki. Dopiero przy wydaniu trzeciego krążka – „Good Girl Gone Bad”, wokalistka zerwała z wizerunkiem słodkiej dziewczyny i postawiła na bardziej drapieżny look. To ona, w 2007 roku wylansowała modę na fryzurę – boba, w którym wystąpiła w takich teledyskach, jak „Umbrella”, czy „Please don’t stop the music”.

Pamiętna noc

Gdy czarny bob stał się niemal jej znakiem rozpoznawczym, Rihanna zdecydowała się na kompletną zmianę wizerunku. Miało to związek z aferą, której stała się mimowolnym świadkiem albo nawet ofiarą. Chodziło o pobicie jej przez ówczesnego chłopaka – Chrisa Browna w noc rozdania nagród Grammy w 2009 roku. W związku z tym wydarzeniem, sztab stylistów Rihanny postawił na jeszcze bardziej drapieżny wizerunek, podkreślający, że wokalistka nie chce być traktowana jak ofiara.

Na kanwie tych wydarzeń i nowego wizerunku, powstał kolejny longplay wokalistki, zatytułowany „Rated R”, którym Rihanna zawojowała listy przebojów. Niedługo potem, Barbadoska ugruntowała swoją pozycję w showbiznesie, wydając kolejny, pełen hitów album studyjny – „Loud”. Adekwatnie do tytułu i brzmienia krążka, Fenty postarała się o głośny i wyrazisty look, zmieniając kolor włosów na żywą czerwień. W kwestii garderoby, postawiła natomiast na kolorowe, podkreślające jej kobiece kształty i figurę „gruszki”, ubrania.

W trakcie trasy promującej album, artystka nagrywała już kolejną płytę, znów zmieniając stylistykę – zarówno tworzonej przez siebie muzyki, jak i własnego wizerunku. Po słodkiej i radosnej erze „Loud”, tym razem przyszedł czas na bardziej „brudny” i „grunge’owy” wizerunek, połączony z rodzącą się modą na electro-pop. Nagrany w kolaboracji z djem Calvinem Harrisem utwór „We found love” zawojował anteny radiowe na prawie rok, a kobiety na całym świecie zaczęły kopiować wizerunek Rihanny z nakręconego do niego klipu, w którym artystka po raz kolejny nawiązała do feralnej nocy, kiedy została pobita przez swojego byłego chłopaka. W teledysku, wokalistka pojawia się w podartych rajstopach, dżinsowych koszulach i bandanie na głowie. Stawia też na naturalny brązowy kolor włosów i loki.

„Nieskruszona

Jako mistrzyni metamorfoz, niedługo później Riri zaskoczyła fanów nową fryzurą – tym razem jasnym blondem, ale także – znacznie szczuplejszą sylwetką, którą podkreślała ukazującymi sporo ciała stylizacjami. Jednocześnie zaczęła też prace nad własną kolekcją ubrań, które do sklepów trafiły jednak dopiero w pierwszej połowie 2013 roku. Chociaż stylistyką kolekcji Barbadoska nawiązywała nieco do ery „Loud” i „Talk That Talk”, stawiając w niej m.in. na pasiaste wzory i jeansowe komplety, równocześnie promowała już kolejny wizerunek, charakterystyczny dla jej najnowszego wydawnictwa – „Unapologetic”. Tym razem były to długie, ciemne fryzury, z ogoloną po jednej stronie głową, połączone z obcisłymi, seksownymi sukienkami.

Obecnie, Rihanna znów stawia na kobiecą garderobę i uczesanie, przy pomocy których lansuje longplay podczas ogólnoświatowej trasy koncertowej. Znając jednak jej osobowość i sposób ekspozycji swojej osoby w mediach, już niedługo możemy się spodziewać zupełnie nowego wizerunku i kolejnych projektów muzycznych, na które fani gwiazdy na pewno czekają.

Zobacz galerię, ukazującą, jak zmieniał się styl wokalistki od początku jej kariery do dziś.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Styl Emmy Watson: sprawdź to!
Amy Adams: zainspiruj się jej stylem
Styl Rity Ory: zainspiruj się!
Ikona - Alexa Chung: poznaj jej styl i zainspiruj się
Styl Sarah Jessica Parker: zainspiruj się
Lucy Hale: poznaj sekret jej stylu