Styl gwiazd: Marion Cotillard

Styl gwiazd: Marion Cotillard

Marion Cotillard to francuska aktorka, która światową sławę zyskała dzięki głównej roli w filmie „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, nagrodzonej w 2008 roku Oscarem dla najlepszej aktorki. Od tego momentu, media zaczęły poświęcać Cotillard więcej uwagi, a jej nienaganne stylizacje nie uszły uwadze krytyków mody na całym świecie. Jakie są wyznaczniki stylu Marion Cotillard?

Gra w zielone

Niewiele osób wie, że Marion to żarliwa działaczka organizacji walczących o ochronę przyrody. Aktorka należy do Greenpeace, a niektórzy, z przymrużeniem oka, twierdzą, że najchętniej zakładałaby na siebie tylko zielone, podkreślające jej kontakt z naturą, ubrania. Cóż, jeśli wspomnieć dawne czasy, gdy Marion stawiała pierwsze kroki w świecie filmu, rzeczywiście można przyznać im rację. Jej styl dopiero się kreował, ale przy doborze kreacji, Francuzka często stawiała na kolory ziemi lub różne odcienie zieleni. Wszystko miało się jednak zmienić , gdy usłyszał o niej cały świat.

Francuzki tak mają

O francuskich kobietach zwykło się mawiać, że elegancję i klasę mają po prostu we krwi, a to, w połączeniu z ich delikatną urodą, jest uwodzicielską mieszanką wybuchową. Modelowym przykładem na poparcie powyższego stwierdzenia jest Marion Cotillard. To, co w niej urzeka, to przede wszystkim delikatne rysy twarzy, które lubi podkreślać subtelnym makijażem, uroczy uśmiech, ciemne włosy, szczupła sylwetka, odpowiednio podkreślana kobiecymi krojami strojów i aksamitny głos z lekką chrypką, który najlepiej brzmi oczywiście wówczas, gdy aktorka mówi w swoim ojczystym języku.

Mama na obcasach

Obok kreacji aktorskich interesujących lub po prostu uwodzicielskich kobiet, Marion sprawdza się w jeszcze w jednej, najważniejszej roli. Od 2011 roku jest bowiem mamą chłopca o imieniu Marcel, który jest dla aktorki całym światem. Zapracowana rodzicielka znajduje jednak jeszcze czas na swoją pasję – modę. Współpracując z najlepszymi stylistami, na każde wyjście Cotillard wybiera kreacje od światowych projektantów. W swojej szafie ma niezliczone ilości markowych rzeczy, od takich sław, jak m.in.: Vivienne Westwood, Zuhair Murad, Jean Paul Gaultier, czy Elie Saab. Ulubionym domem mody Francuzki jest jednak jej rodzimy Christian Dior, w którego kreacjach widywana jest najczęściej.

Zobacz nasze ulubione stylizacje Marion Cotillard:

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE