Styl gwiazd: Katy Perry

Styl gwiazd: Katy Perry

Katy Perry to nie nazwisko, to marka. Jako wokalistka sprzedała miliony płyt na całym świecie, zagrała kilka epizodów w filmach, odnosi też sukcesy w biznesie. Jak udało się to wszystko osiągnąć anonimowej dziewczynie z Kalifornii? Pomocny okazał się nie tylko talent wokalny, ale też barwny i nietuzinkowy styl.

Zbuntowany anioł

Jeśli szukać momentu, w którym zrodził się styl Katheryn Elizabeth Hudson, bo tak brzmi jej prawdziwe nazwisko, należałoby zacząć już od dzieciństwa. Jak sama przyznaje w wywiadach, w jej domu panował rygor. Córka małżeństwa protestanckich pastorów i drugie z trojga dzieci w rodzinie, Katy musiała zawsze trzymać fason i nie mogła pozwolić sobie choćby na małe odstępstwo od klasyki i wzorowego zachowania. W okresie dorastania, Perry postanowiła się jednak zbuntować i wziąć sprawy w swoje ręce. W wieku siedemnastu lat rzuciła znienawidzone liceum, w którym czuła się nieakceptowana przez rówieśników, zmieniła styl na bardziej niegrzeczny i ruszyła na podbój muzycznego świata.

Stylowe narodziny gwiazdy

W Hollywood od początku sama wymyślała swoje stylizacje, stawiając na modowe szaleństwa, na które nie mogła sobie pozwolić w rodzinnej Santa Barbarze. Krótko potem, na jednej z branżowych imprez poznała początkującego stylistę gwiazd – Johnny’ego Wujka, którego wprost poprosiła o kilka kreacji. Dziś jest on jednym z najlepszych przyjaciół Katheryn i projektuje tylko dla niej.

Po dwudziestym roku życia, już jako Katy Perry, postawiła na trochę-słodki, a trochę-niegrzeczny styl pin up girl. To z tego okresu pochodzi jej debiutancki, przebojowy singiel, którym wdarła się na scenę muzyczną – „I kissed a girl”. To właśnie ona, w tym czasie wylansowała modne później przez kilka sezonów okulary – serca, czy naszyjniki z własnym imieniem.

Zwariowana dziewczyna z sąsiedztwa

Na co dzień Katy wybiera ubrania w stylach boho i glam rock, prezentując się wspaniale niemal w każdej stylizacji. Na galach stawia natomiast na pełną seksapilu elegancję, często eksponując bardzo kobiecą figurę klepsydry. Na prawdziwe szaleństwo w doborze garderoby Perry pozwala sobie jednak na scenie. Podczas ostatniej trasy koncertowej – California Dreams Tour, tylko w trakcie jednej piosenki(!) zmieniała strój kilkanaście razy, a później prezentowała się publiczności w przypiętym do bioder wielkim pawim ogonie.

Nie można jednak mówić o stylu Katy Perry, nie wspominając o jej budzących zainteresowanie fryzurach. Niektórzy nawet żartują, że kolor włosów dobiera do nastroju. Jest w tym trochę prawdy, jeśli przypomnieć sobie, że po rozwodzie z jej wielką miłością – Russellem Brandem, przemalowała włosy na niebiesko (z ang.– blue – oznacza też smutny nastrój). Do twarzy było jej też jednak we włosach… różowych i fioletowych, a także z kolorowymi pasemkami.

W czym tkwi tajemnica powodzenia jej stylizacji? Projektanci zaznaczają, że nietypowe kolory włosów świetnie komponują się z unikatowymi kreacjami Katy, co razem tworzy po prostu nietuzinkową całość, której jeszcze w showbiznesie nie było. Chociaż naturalnie jest blondynką, Perry najchętniej wybiera jednak zmysłową czerń, która stała się już chyba nawet jej znakiem rozpoznawczym.

Znajomi Katy twierdzą jednak, że na co dzień nie widzą w niej gwiazdy, tylko bezpośrednią i zabawną dziewczynę z sąsiedztwa, która lubi się często przebierać. To prawda. Swój starannie wypracowany styl, Katy przyprawia bowiem sporą dawką humoru i pewności siebie, za co kochają ją fani na całym świecie.

Poniżej możecie zobaczyć kilkanaście wybranych przez nas stylizacji Katy Perry

zdjęcia: depositphotos

Polecamy też krótki film zrealizowany dla magazynu Vogue, w którym Katy opowiada m.in. o tym, jak dba o siebie na co dzień

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE