Styl gwiazd: Cameron Diaz

Styl gwiazd: Cameron Diaz

Cameron Diaz to jedna z tych kobiet, o których mówi się, że są „i do tańca i do różańca”. Diaz zagra wiele – od ambitnych i wymagających ról dramatycznych, przez kultowe bohaterki komedii romantycznych, aż do niepoważnych postaci z niezbyt ambitnych i niezbyt śmiesznych komedii. I pomimo różnych, nie zawsze trafionych filmowych wyborów, jedno jest pewne – Cameron Diaz od lat jest jedną z najbardziej lubianych i najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich aktorek, która na dodatek ma swój styl i jest to styl dobry.

Styl Cameron – czyli jaki?

Diaz niemal zawsze wybiera stylizacyjne „pewniaki” lub ubrania pasujące po prostu do jej typu urody i sylwetki. Jej figura, tzw. papryka, najlepiej wygląda w stylizacjach eksponujących długie i zgrabne nogi. Z powodu takiego typu sylwetki, Diaz często sięga więc po krótkie sukienki lub spodnie rurki. Stara się także ukrywać brak kobiecych kształtów, często stawiając na kobiece fasony, falbanki i paski wiązane w talii, które optycznie nadrabiają niedostatki natury.

Styl Cameron jest zachowawczy, bezpieczny, dopasowany do sytuacji i miejsca. Niektóre jej stylizacje nazwać można klasycznymi, inne nawet sztampowymi. Generalnie, choć ubiera się dobrze, Cameron sprawia wrażenie, jakby to, co na siebie wkłada nie zaprzątało jej zbyt długo głowy, bo więcej czasu woli poświęcić sprawom społecznym, którymi się zajmuje (jak np. walka o ochronę środowiska, czy uświadamianie Amerykanów w temacie prowadzenia zdrowego trybu życia) lub po prostu przygotowaniu się do nowej roli.

Ta delikatna modowa nonszalancja widoczna jest w jej stylizacjach. Niekiedy Diaz na czerwonym dywanie zachwyci długą, seksowną, czerwoną suknią, innym razem wybierze banalny dla jej typu urody look „a la Barbie”, paradując w różowej sukni z kwiatem. Co by jednak Cameron na siebie nie włożyła, raczej we wszystkim wygląda dobrze i w jej przypadku wszystko to uchodzi. Diaz nie wychyla się poza ustalone modowe schematy, raczej nie eksperymentuje. Jej modowy wizerunek jest spójny również z tym, co Cameron reprezentuje swoich zachowaniem. Jest po prostu wyważoną i „równą babką”, jak mówią o niej za oceanem.

Zobaczcie wybrane przez nas stylizacje Cameron Diaz

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE