Styl gwiazd: Anne Hathaway

Styl gwiazd: Anne Hathaway

Anne Hathaway to amerykańska aktorka, która popularność zdobyła rolą Mii Thermopolis w filmowej adaptacji amerykańskiej powieści dla młodzieży pt. „Pamiętnik księżniczki”. Jest córką aktorki i prawnika, wychowaną w nieco rygorystycznej rodzinie. I choć w młodości zastanawiała się nad wstąpieniem do zakonu, w końcu zdecydowała się na karierę artystyczną.

Niezwykły talent, niezwykły styl

Nic dziwnego – nazwisko zobowiązuje. Anne nazywa się bowiem dokładnie tak samo, jak żona najsłynniejszego dramaturga w historii – Williama Szekspira. Od momentu wyboru drogi zawodowej, Hathaway zdążyła już zapracować sobie na miano jednej z najlepszych współczesnych aktorek młodego pokolenia. Zdobyła kilkanaście nominacji do najważniejszych nagród filmowychi sięgnęła po największe aktorskie trofeum – Oscara, którego otrzymała za drugoplanową rolę w musicalu „Nędznicy”.

Jednak obok talentu aktorskiego, Anne słynie także z genialnego stylu, którego… musiała się nauczyć. I choć dzisiaj nie zdarza się jej już popełnianie modowych gaf, to kilka jej stylizacyjnych wpadek przeszło do historii. Obecnie Anne ubierają najsłynniejsi projektanci, z takich domów mody, jak Armani, Versace, Lanvin, czy Givenchy. Na co dzień, aktorka preferuje jednak styl dziewczęcy i przede wszystkim wygodny, nie stroniąc od ciuchów ze zwykłych sieciówek. I choć w jej szafie znajdziemy kreacje najsłynniejszych projektantów takich, jak Armani, Versace, Lavnin, czy Givenchy, to aktorka wkłada je tylko na największe gale i specjalne okazje. Nie sposób nie wspomnieć też o najważniejszej sukni w życiu aktorki – tej ślubnej, którą specjalnie dla niej zaprojektował dom mody Valentino, a w której wyglądała olśniewająco.

zdjęcia: depositphotos, shutterstock

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE