Styl gwiazd: Amanda Seyfried

Styl gwiazd: Amanda Seyfried

Na początku swej zawodowej drogi, modowe wybory aktorki, delikatnie mówiąc, nie były trafione. Podczas premier, Amanda wybierała niedopasowane do jej sylwetki, nieproporcjonalne ubrania, lub nawet, o zgrozo, za luźne jeansy. Do tego pozowała z rozwianą fryzurą, w nietrafionym makijażu. Dziś, po „dawnej Amandzie, nie ma już śladu, a „nowa Amanda” pretenduje do miana ikony stylu. Jak ona to zrobiła? Zobaczmy.

Z brzydkiego kaczątka w łabędzia

Przełom w stylu Seyfried nastąpił w roku 2008, kiedy to Amanda otrzymała rolę w hitowym musicalu „Mamma Mia!”, w którym grała jedną z głównych ról u boku takich gwiazd, jak Meryl Streep, Colin Firth czy Pierce Brosnan. Zawodowy sukces młodej aktorki uwidocznił się także w jej stylu. Seyfried mocno schudła i zaczęła nosić podkreślające jej nową sylwetkę ubrania. Na światowej premierze musicalu w Londynie, całkowicie odmieniona Amanda pojawiła się w szmaragdowej sukience od Miu Miu, w której wyglądała zjawiskowo. O tego czasu, świetne stylizacje Seyfried zaczęły stawać się powoli jej znakiem rozpoznawczym, tuż obok jej długich nóg, które, po zmianie sylwetki, Amanda coraz częściej zaczęła eksponować.

Dziewczyna z sąsiedztwa czy ikona mody?

I choć na czerwonym dywanie Amanda prezentuje się ostatnio nienagannie, na co dzień, częściej można ją zobaczyć raczej w wygodnym t-shircie, jeansach i okularach przeciwsłonecznych, bez makijażu i z kubkiem kawy w ręku. Do codziennych stylizacji, Amanda nie przywiązuje bowiem zbytniej uwagi, a taki nonszalancki styl, idealnie współgra z jej delikatną, wręcz anielską, urodą.

Obecnie Amanda pretenduje do miana jednej z najlepiej ubranych młodych gwiazd Hollywood. I choć może do statusu ikony mody trochę brakuje jej pewności siebie w kwestii doboru garderoby, to faktem jest, że Seyfried już od kilku lat bawi się własnymi stylizacjami i coraz częściej eksperymentuje z trendami, co wychodzi jej znakomicie.

Zobacz wybrane stylizacje Amandy Seyfried z czerwonego dywanu (te bardziej i mniej trafione), od początku jej kariery do dziś.

zdjęcia: depositphotos

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE