Sposób na tanie podróże

Sposób na tanie podróże

Każdy, kto ma choćby kilkaset złotych w portfelu, może zwiedzić dowolny zakątek Europy, dostając się do niego w szybki i wygodny sposób – samolotem. Natomiast na miejscu będzie mógł wygodnie odpocząć w dobrym hotelu przez cały czas pobytu. Jak to możliwe?

Lataj niewielkim kosztem

Od dawna wiadomo, że tanie linie lotnicze to dobry sposób na ekonomiczne pokonywanie większych odległości. Ich popularność w naszym kraju związana jest z podróżowaniem do krewnych pracujących za granicą lub też wyjazdom zarobkowym. Jednak bilety lotnicze na tego typu rejsy mogą być również wykorzystywane – i coraz częściej są – do podróży w celach turystycznych. Pozwalają one na oszczędność czasu i środków. Np. tanie loty do Oslo to wydatek ok. 99 złotych. Nie bez znaczenia jest także gigantyczna oszczędność czasu – o ile autokar jedzie z Krakowa do Londynu ok. 22 godzin, o tyle samolot pokona tą odległość w zaledwie dwie. Najbardziej czasochłonne połączenia między krajami Europy to maksymalnie 3,5 h, z czym nie może równać się żaden pojazd lądowy. Ponieważ tani przewoźnicy latają z niemal wszystkich polskich miast posiadających lotniska, każdy może udać się w wyprawę ze swojego lub też najbliżej położonego.

Tani pobyt na miejscu

Co jednak po dotarciu na miejsce? Gdzie się zatrzymać? Tutaj z pomocą przychodzą serwisy oferujące pakiety, w których znajdują się bilety lotnicze oraz noclegi w hotelu w miejscu docelowym. Dzięki temu leci się, mając pewność, że będzie gdzie się odświeżyć po podróży, porządnie odpocząć oraz coś zjeść. Serwisy łączące tanie loty i noclegi mają zwykle umowy z hotelami o standardzie określonym trzema gwiazdkami, dzięki czemu na ich jakość nie można narzekać. Różnie ma się natomiast sprawa z wyżywieniem – jego ilość uzależniona jest od hotelu. Warto sprawdzić w ofercie, czy można się spodziewać posiłków w cenie noclegu, a jeżeli tak, to jakich?

City Break – bardzo krótkie wakacje

Oferty typu city break prezentują się podobnie. W ich skład wchodzą bilety lotnicze oraz noclegi, jednak są one przygotowane do konkretnych miast. Wiele osób korzysta z takiego wyjścia w długie weekendy, a także aby wziąć udział w wydarzeniach sportowych (np. mecze), jak i artystycznych (np. koncerty). Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli człowiek chce oderwać się na parę dni od rzeczywistości i zrelaksować w całkowicie odmiennym otoczeniu. Serwisy oferujące takie wycieczki to m.in. popularne Fru.pl, gdzie można znaleźć wiele tego typu ofert.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE