Kiedy warto zainwestować w okularowe soczewki relaksacyjne?

Kiedy warto zainwestować w okularowe soczewki relaksacyjne?

Soczewki relaksacyjne do okularów znane są również jako korekcyjne soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji. To zaawansowane rozwiązanie optyczne powstało z myślą o osobach narażonych na cyfrowe zmęczenie oczu i wszystkich tych, którzy doświadczają objawów przemęczenia wzroku na skutek intensywnej pracy w bliży. Okulary relaksacyjne wyposażone w specjalistyczne szkła ze wsparciem akomodacji pozwalają zwalczać uciążliwie symptomy cyfrowego zmęczenia wzroku i podnoszą komfort widzenia. W jaki sposób działają soczewki wspierające akomodację? Kiedy warto wyposażyć w nie swoje okulary?

W jaki sposób relaksacyjne soczewki do okularów wspierają oczy?

Szkła relaksacyjne do okularów, dzięki swojej specjalnej budowie minimalizują napięcie mięśni oczu odpowiedzialnych za akomodację i w ten sposób pozwalają uniknąć ich przemęczenia. Współczesny styl życia wymaga od naszych oczu intensywnej pracy, do której nasz narząd wzroku nie jest przyzwyczajony. Podczas pracy przed monitorem komputera, w czasie aktywności przed ekranem smartfona oraz w trakcie zajęć wymagających koncentracji wzroku na niewielkich odległościach, skazujemy oczy na ogromny wysiłek akomodacyjny.

Mięśnie oczu nieustannie muszą się napinać, abyśmy widzieli ostro i wyraźnie w bliży. Gdy ta wyczerpująca dla nich praca trwa długo, a do tego przebiega w niekorzystnych warunkach, np. przy złym oświetleniu, szybko stajemy się ofiarami cyfrowego zmęczenia wzroku – zaczynamy widzieć niewyraźnie, oczy szczypią, łzawią, może pojawić się ból głowy, pleców, karku. Właśnie w takich sytuacjach najskuteczniejszym ratunkiem są okulary relaksacyjne. Soczewki wspierające akomodację mają w swej dolnej części tzw. strefę wsparcia wzroku, dzięki której widzenie z małej odległości jest ostre, komfortowe i mniej obciążające dla oczu.

Kiedy warto wyposażyć się w okulary relaksacyjne?

Okulary relaksacyjne to idealne okulary do komputera. Z ich wsparcia powinny jednak korzystać również osoby, które z powodu długotrwałego patrzenia na małe odległości, np. w dokumenty czy smartfona uskarżają się na dolegliwości astenopijne, charakterystyczne dla cyfrowego zmęczenia wzroku lub profilaktycznie dbają o swój wzrok. Nawet jeśli bóle oczu i głowy oraz zaburzenia ostrości widzenia pojawiają się sporadycznie, ale nasze obowiązki wymagają częstego korzystania z urządzeń cyfrowych, warto sięgnąć po okularowe soczewki relaksacyjne, by przeciwdziałać pogorszeniu kondycji wzroku, zapewnić sobie większy komfort widzenia na co dzień.

Warto zresztą wiedzieć, że najnowocześniejsze okularowe szkła wspierające akomodację, zaprojektowane przez światowego lidera rozwiązań optycznych – Seiko – można pod każdym względem dostosować do różnych potrzeb użytkownika. Soczewki ze wsparciem akomodacji Seiko Smartzoom występują w kilku wariantach, odpowiednich do różnych stopni nasilenia objawów cyfrowego zmęczenia wzroku, które dodatkowo można spersonalizować, by brały pod uwagę wiek i specyficzny tryb życia użytkownika. Są to przy okazji za sprawą opatentowanych przez Seiko innowacyjnych technologii, np. Balance Zone Technology wyjątkowo cienkie i estetyczne soczewki relaksacyjne, które nie tylko niwelują objawy zmęczenia oczu, ale też oferują perfekcyjne widzenie na całej powierzchni soczewki oraz maksymalną ostrość widzenia z każdej odległości.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE