Czy warto robić zakupy w sklepie medycznym online?

Czy warto robić zakupy w sklepie medycznym online?

Ostatnimi czasy coraz więcej naszych aktywności przenosi się do internetu. To właśnie w sieci szukamy rozrywki, jak również dokonujemy zakupów i zamawiamy konkretne usługi. Sklepy internetowe gwałtownie zyskują na popularności, a ich oferta ulega stałemu poszerzaniu. Czy w internecie jest miejsce także dla sklepów z artykułami medycznymi?

Dlaczego zamawianie w sieci może być sensowne?

Być może jesteś przyzwyczajony do dokonywania zakupów w „tradycyjny” sposób – np. składając zamówienia u przedstawiciela handlowego wysłanego przez jedną z hurtowni medycznych znajdujących się w Twojej okolicy.
Rozwiązanie takie może mieć kilka zalet, m.in. z czasem przedstawiciel coraz lepiej poznaje zapotrzebowanie Twojej kliniki czy przychodni i szybciej może zaoferować Ci niezbędne produkty. Niekiedy można liczyć także na rabaty dla lojalnych klientów. Dlaczego więc warto w ogóle rozważyć opcję dokonywania zakupów przez internet?

Jedną z największych zalet, na jakie możesz liczyć, decydując się na zakupy w sieci, jest dostępność. Zamówienie możesz składać 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia – sklep medyczny umożliwi Ci zarówno złożenie zamówienia, jak i jego opłacenie i przekazanie do realizacji w dowolnym czasie. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy zapomnisz o jakimś produkcie podczas składania poprzedniego zamówienia, albo po prostu potrzebujesz czegoś jak najszybciej i nie chcesz czekać z zamówieniem.

Z racji braku konieczności magazynowania oferowanych produktów i szybki przesył informacji, internetowe hurtownie zwykle dają Ci dostęp do znacznie większej liczby produktów, niż te położone w Twojej okolicy. Zamiast więc składać zamówienie w kilku miejscach i czekać na oddzielne dostawy z każdego z nich, możesz zamawiać wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu i spokojnie oczekiwać na szybką dostawę – najczęściej hurtownie tego typu korzystają z najlepszych firm kurierskich na rynku – na otrzymanie zamówionych produktów nie czeka się dłużej, niż na zamówienie z lokalnej hurtowni.

Zamawianie wyrobów medycznych w sieci, a bezpieczeństwo

Kwestię bezpieczeństwa można rozpatrywać na dwa sposoby. Z jednej strony w placówkach medycznych dąży się do minimalizacji liczby odwiedzających je osób (z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne), a przedstawiciel handlowy bez wątpienia jest osobą z zewnątrz. Zamówienia przez internet pozwalają ograniczać odwiedziny postronnych osób w miejscu Twojej pracy i nie narażać pacjentów.

Obawy niektórych mogą dotyczyć również jakości otrzymywanych produktów, zgodności z zamówieniem i możliwości ewentualnego zwrotu. Zupełnie niepotrzebnie – zgodnie z prawem zakupy dokonane w sieci można zwracać bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od otrzymania, ponadto stosowną ochronę zapewniają również oddzielne przepisy, odnoszące się do branży medycznej. Jakkolwiek by nie było, większość hurtowni medycznych przedstawiających swoją ofertę w sieci to poważne podmioty, zainteresowane budowaniem długotrwałych relacji z klientami.

W razie jakichkolwiek obiekcji zazwyczaj są skłonni do pomocy i szybko wymieniają wadliwy towar na nowy. Dla większości medyków, paramedyków, rehabilitantów i osób z branży medycznej oznacza to bezpieczne zakupy – w niskich cenach, szybkie i bezproblemowe.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *