Sesja fotograficzna noworodka – jak się do niej przygotować?

Sesja fotograficzna noworodka – jak się do niej przygotować?

Obecnie wśród usług fotograficznych królują sesje noworodkowe. Rodzice pragną uwiecznić na zdjęciach najczęściej właśnie ten krótki etap w życiu ich dziecka, zanim zacznie szybko rosnąć i zmieniać się niemalże z dnia na dzień.

Sesja noworodkowa czy niemowlęca?

Najlepszy, zdaniem fotografów moment, na wykonanie sesji noworodkowej, to czas między 5. a 14. dniem życia szkraba. Wielu rodziców uważa, że to stanowczo za wcześnie, biorąc pod uwagę zarówno krótki okres życia noworodka, jak i samopoczucie mamy w połogu. Fotografowie nie narzekają jednak na brak zleceń w kategorii sesji noworodkowych. Podkreślają, że tak małe dzieci przesypiają prawie całą sesję zdjęciową, co bardzo ułatwia im pracę i przynosi ciekawe efekty w postaci niesamowicie rozkosznych ujęć śpiących pociech. Duże znaczenie dla udanej sesji ma również fakt, że takie maleństwa bardzo lubią być zawijane w przeróżne materiały i śpiworki. Jest to dodatkowa szansa na uzyskanie ciekawych kadrów.

Gdy maluch wkracza w okres niemowlęcy, zaplanowana na ten etap sesja fotograficzna może być równie udana, co noworodkowa. Należy się jednak liczyć z tym, że brzdąc jest już wtedy bardziej kontaktowy i pobudliwy. A zatem wymaga więcej cierpliwości.

Sesja noworodkowa – o czym pamiętać podczas przygotowań?

Przed umówioną sesją, malucha powinniśmy przewinąć i nakarmić, aby w trakcie pracy był spokojny i szybko zasnął. Fotografowie posiadają zwykle pełen zasób akcesoriów do sesji noworodkowych, łącznie z ubrankami, nie zaszkodzi jednak zabrać ze sobą własnych rzeczy, które upierzemy wcześniej we własnym proszku, tolerowanym przez skórę naszego dziecka.

Istotną kwestią jest również wybór fotografa. Na co warto zwrócić uwagę przed umówieniem zdjęć? Przede wszystkim na jego portfolio w kategorii sesji noworodkowych, gotowość do wykonania sesji w naszym domu (jeśli nie chcemy przyjeżdżać do studia) oraz czas, jaki jest nam w stanie poświęcić. Może się okazać, że nasz mały model będzie początkowo niespokojny lub zgłodnieje. Zanim więc przystąpimy do sesji właściwej, należy dać mu chwilę na wyciszenie. Kreatywny fotograf zajmie się wtedy wykonywaniem dodatkowych zdjęć w objęciach rodziców lub podczas karmienia.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE