„Rolowanie” cieni do powiek – jak sobie pomóc?

„Rolowanie” cieni do powiek – jak sobie pomóc?

„Rolowanie” czy też „zwijanie się” cieni do powiek w zagłębieniach powieki to często spotykany problem przy makijażu oczu. Najczęstszą jego przyczyną są tłuste powieki, które zazwyczaj spotykamy u posiadaczek tłustej, bądź mieszanej cery. Jednak tłuste powieki to coraz częściej także problem również posiadaczek tzw. cery „normalnej”, z którą na pozór nie ma żadnych problemów.

„Rolowanie” cieni do powiek – przyczyny

„Rolowanie” cieni sprawia, że w stosunkowo niedługim czasie od nałożenia makijażu, zaczynają one wyglądać nieestetycznie, a przecież makijaż powinien nas upiększać, a nie szpecić, prawda? Warto również wiedzieć, że problem „zwijania się” cieni do powiek, nie zależy od ceny produktu. Panie, które zmagają się z tym makijażowym kłopotem, dobrze bowiem wiedzą, że nawet jeśli kupią ekskluzywne cienie, to po ok. dwóch godzinach od ich aplikacji, kończą one niechlujnie „zwinięte” w zagłębieniu powieki.

Czy można coś z tym zrobić? Owszem, wystarczy postawić na odpowiedni sposób malowania powiek, który, w kilku krokach przedstawiamy poniżej.

Przemywaj powieki płynem micelarnym

To pierwszy krok w uzyskaniu trwałego makijażu oka. Zanim nałożysz kolejne produkty, pamiętaj o tym, aby „odtłuścić” powiekę. Płyn micelarny będzie tu jak znalazł, ponieważ „zbiera” on niejako do wnętrza wchodzących w jego skład miceli tłuste zanieczyszczenia skóry, w tym nadmiar sebum.

Nakładaj na powieki krem przeciwzmarszczkowy

Po tym, jak „odtłuściłaś” powiekę, teraz należałoby ją nawilżyć. W tym celu można by było nałożyć na nią fluid (jest to dość popularne rozwiązanie) – niemal wszystkie fluidy mają w swoim składzie choć jedną substancję nawilżającą, jednak my preferujemy nakładanie na powieki kremu przeciwzmarszczkowego, który radzimy aplikować na co dzień również pod oczy. W ten sposób nie tylko nawilżymy powiekę, ale także, przez spowolnienie procesu jej starzenia, będziemy ją pielęgnować.

Nakładaj na powieki puder lub bazę

Kolejnym krokiem jest zmatowienie powiek. Możemy tego dokonać za pomocą pudru, który na nie nałożymy lub, tu już bardziej profesjonalnie, specjalnej bazy matującej pod cienie do powiek, która wygładzi ich powierzchnię i sprawi, że cień nie będzie wnikał w zagłębienia.

Aplikuj cienie

Dopiero teraz możesz nakładać cień na powieki. Masz do wyboru kilka sposobów. Najpopularniejsze, to nakładanie cieni aplikatorem zakończonym gąbeczką lub małym pędzelkiem z włosia. Popularną metodą aplikacji cieni jest także nakładanie ich palcami. Przy problemach z rolowaniem, polecamy jednak nakładanie ich małym pędzelkiem, najlepiej z naturalnego włosia.

Utrwalaj makijaż

Ostatnim krokiem jest utrwalenie makijażu oka fixerem, czyli specjalnym spray’em, którego najczęściej używa się do wykonywania profesjonalnych makijaży. Fixer działa na twarz tak, jak lakier na włosy, nie jest jednak polecany do codziennego makijażu – aby nie obciążać skóry, używaj go tylko do utrwalania make upu na większe wyjścia lub imprezy.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE