Pufa – czy warto ją zaprosić do salonu?

Pufa – czy warto ją zaprosić do salonu?

Pufy to meble o bogatej przeszłości. Od początku były sprzętami postrzeganymi jako luksusowe i eleganckie. Pierwsze pufy ozdobione wstążkami, tasiemkami, frędzlami, guzikami uzupełniały aranżacje pałacowych wnętrz. W XX wieku pufy zaczęły się pojawiać również w domach mieszczan. Dziś są one popularnym meblem wypoczynkowym. Można kupić je solo lub w zestawie z sofą, kanapą, narożnikiem, fotelem. Czy jednak warto? Jaką rolę pełnią pufy w pokoju dziennym?

Pufa – podstawowy mebel w salonie?

Jeszcze kilkanaście lat temu pufa była nieodłącznym elementem kompletów wypoczynkowych. Sprzedawane były w zestawie z narożnikiem i fotelami. Modne w latach 80 i 90 XX wieku pufy pełniły przede wszystkim rolę siedziska, a także schowka na wiele drobiazgów. Pufy szczególnie doceniane były przez osoby, które często zapraszały gości – gwarantowały one bowiem dodatkowe miejsce do siedzenia, a jednocześnie nie zajmowały dużej ilości przestrzeni.

Dziś pufy w salonie mogą pełnić o wiele więcej funkcji, a wszystko to dzięki różnorodnym kształtom, wielkością, kolorom. W ostatnich sezonach najmodniejsze są pufy duże i okrągłe, na których można wygodnie się rozsiąść. Alternatywę dla nich stanowią pufy na nóżkach oraz z dodatkowym schowkiem. Najpopularniejsze modele utrzymane są w odcieniach zieleni, żółci, różu i czerwieni. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się pufy w stonowanej kolorystyce- szarości, beżu, bieli i czerni. Doskonale współgrają one z pokojami dziennymi w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, glamour, industrialnym.

Czy warto uzupełnić aranżację salonu o pufę?

Pufy dostępne w Miloo Home to meble, które mogą pełnić w salonie różnorodne role. Wygodnie będzie się na niej siedzieć, pijąc kawę czy herbatę. Można się na niej relaksować z książką w ręku lub słuchając muzyki. Pufa będzie również doskonałym siedziskiem dla mniejszych dzieci, którym niewygodnie jest na twardszych krzesłach. Na pufie zasiąść mogą goście lub domownicy, dla których „zabraknie” miejsca na sofie czy w fotelach. Z niższego poziomu puf można również wygodnie oglądać TV lub grać w gry na konsoli.

Pufy w salonie mogą pełnić rolę nie tylko siedziska. Te na nóżkach, nieco wyższe będą doskonałym podnóżkiem do fotela, sofy, narożnika. Takie wykorzystanie pufy pozwala zachować odpowiednią postawę ciała w trakcie siedzenia, a także gwarantuje wygodę i niweluje bóle kręgosłupa.
Kolejne zadanie, jakie może pufa pełnić w salonie to rola stoliczka pomocniczka. Bez przeszkód można na nią odłożyć książkę czy album, a na tych o twardszych siedziskach nawet postawić tacę z filiżankami z kawą/herbatą czy talerzykami z deserem.

Pufy do salonu warto również zaprosić, jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania. We wbudowanych schowkach można gromadzić tekstylia, pościel, koce, pledy, a także inne drobne bibeloty, na które brakuje miejsca w pokoju dziennym.

Wygodna pufa do salonu

W Miloo Home nie brakuje pięknych puf do salonu w najmodniejszych wzorach i kolorach. Dostępne w różnych rozmiarach będą pasować do małych, jak i większych metrażowo salonów. Różnorodność wzorów sprawia, że prosto można wybrać pufy pasujące do całości aranżacji lub wręcz odwrotnie – kontrastujących z nią. Pamiętaj jednak, że design to nie wszystko. Pufy powinny być praktyczne. Jeśli chcesz je łatwo przenosić z miejsca na miejsce postaw na lekkie modele na kółkach. Funkcjonalne będą również pufy ze zdejmowanym siedziskiem – pozwala to szybko wyczyścić mebel.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *