Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych Code Of Me!

Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych Code Of Me!

„Poznaj tajemnice swoich genów” to już druga edycja Programu Profilaktycznych Badań Zdrowotnych, który zachęca każdego do przebadania swoich predyspozycji genetycznych. Badania pomagają m.in. w poznaniu chorób, jakimi możemy być obciążeni, nietolerancji pokarmowych oraz lekowych czy skłonności do nadwagi.

Cel programu

Program, organizowany przez firmę Code of Me, ma na celu uświadomienie społeczeństwa jak wielką rolę w naszym codziennym życiu, a przede wszystkim w profilaktyce wielu chorób, odgrywa genetyka. W ramach programu organizatorzy zachęcają wszystkich – niezależnie od płci, wieku czy obecnego stanu zdrowia – do wykonania badań genetycznych, przeprowadzanych pod kątem 50 cech genetycznych oraz 30 różnych chorób i schorzeń.

Czego możemy dowiedzieć się z badania?

Raport opracowywany przez laboratorium Affymetrix po przeprowadzeniu badania zawiera dane, które można podzielić na cztery główne grupy. Pierwsza grupa to predyspozycje zdrowotne (określenie możliwości wystąpienia danych chorób, a także ustalenie tolerancji na substancje lekowe (zarówno pod kątem najlepiej działających na organizm substancji, jak i tych, które mogą mu zaszkodzić)). Druga grupa to informacje na temat predyspozycji żywieniowych (ewentualnych skłonności do nadwagi i jej możliwych przyczyn, a także nietolerancji pokarmowych). Trzecia grupa to predyspozycje psychiczne (podatność na stres, prawdopodobieństwo zachorowania na depresję). Dopełnieniem raportu są informacje o dodatkowych cechach wrodzonych.

Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych i wykonaj badania genetyczne!

Kto może i powinien wziąć udział w programie?

Odpowiedź jest prosta: każdy. Osoby, które wiedzą, że w ich rodzinie występują obciążenia konkretnymi schorzeniami (np. choroba rodzica lub dziadka) – badanie z jednej strony uspokoi ich obawy, a z drugiej pomoże podjąć odpowiednie działania profilaktyczne w przypadku wykrycia zagrożenia daną chorobą. Pary planujące potomstwo – w celu wykluczenia możliwości przekazania dziecku choroby. Osoby, które bezskutecznie walczą z nadwagą, nie mogąc znaleźć jej przyczyny pomimo wprowadzanych zmian w swoim stylu życia. W końcu każdy, kto dba o swoje zdrowie i pragnie codziennie podejmować świadome wybory z nim związane.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Soczewki Kontaktowe Czy Okulary: wszystkie wady i zalety
Woda W Plastikowej Butelce: czy jest zdrowa?
Porady Medyczne W Sieci: czy warto googlować choroby?
Wakacje: egzotyka tańsza i łatwiej dostępna
Ukąszenia Komarów: sposoby na łagodzenie świądu