Profesjonalny sprzęt medyczny dla wymagającego personelu

Profesjonalny sprzęt medyczny dla wymagającego personelu

 Profesjonalny sprzęt medyczny to bardzo szerokie pojęcie: zaczynając od elektronicznych urządzeń, a kończąc na drobnych elementach, takich jak prześcieradła. Należy także pamiętać o swoim personelu, ich komforcie i bezpieczeństwu. W co zatem powinniśmy zainwestować?

Rękawiczki jednorazowe

To podstawa zachowania zdrowia, bezpieczeństwa i higieny. Jednorazowe rękawiczki będziesz nosić zarówno ty, jak i twoi pracownicy, w celu ochrony własnego zdrowia, ale także, aby nie przenosić ewentualnych zarazków z jednego pacjenta na drugiego. Rękawiczki są konieczne w szczególności w tych miejscach, w których pracownicy mają bliski kontakt z materiałami biologicznymi i potencjalnie skażonymi, takimi jak krew pacjentów.

Dlatego niezbędne są ich naprawdę duże zapasy, aby niezależnie od pory dnia i sytuacji nie skończyły się w nieodpowiednim momencie. Warto przy tym zadbać o to, aby w placówce znalazły się rękawiczki różnych rozmiarów, odpowiednio dopasowane do potrzeb personelu. Drobne kobiety z pewnością z chęcią skorzystają z rozmiaru S, ale potężnie zbudowany lekarz może wymagać rozmiaru L.

Rodzaje rękawic medycznych

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup rękawiczek? Przede wszystkim na materiał ich wykonania. Powszechnie używane są rękawice nitrylowe, które odporne są na przenikanie drobnoustrojów krwiopochodnych oraz związków chemicznych. Mogą mieć różne klasy ochrony osobistej, łącznie z klasą przeznaczoną do ochrony przed promieniowaniem jonizującym.

Dostępne są także rękawice lateksowe, choć są nieco mniej popularne ze względu na skłonność wielu osób do alergii na lateks. Idealnie nadają się do prostych zastosowań i podstawowej ochrony osobistej. Dla osób ze skłonnością do alergii, ale pracujących w warunkach niskich zagrożeń, alternatywą mogą być rękawice winylowe.

Maseczki ochronne

Kolejnym rodzajem produktu przeznaczonego dla personelu medycznego są maseczki ochronne, których szeroki wybór możesz znaleźć na stronie emedical24.pl. Wykonane są w różnych kolorach, z cienkiej, przyjemnej w dotyku flizeliny. Dzięki temu są jednocześnie przewiewne, wygodne, a także zapewniają odpowiednią ochronę, zarówno pacjentom, jak i personelowi. Co bardzo istotne, zostały wykonane tak, aby podczas noszenia nie wydzielały się z nich mikrowłókna i aby nie powodowały podrażnień. Zostały zatem pozbawione lateksu czy niklu, które są popularnymi czynnikami alergicznymi.

Fartuchy ochronne

Ostatnim, oczywistym środkiem ochronnym, o którym jednak nie można zapominać, jest fartuch ochronny. Popularnym rodzajem fartucha jednorazowego jest ten, wykonany z cienkiego mikrowłókna Spunbond. Jest to produkt o różnorodnym zastosowaniu. Służy zarówno jako ochrona osobista dla personelu, jak również dla pacjentów. Jest uniwersalny, wiązany na troki i ze ściąganymi gumką mankietami, dzięki czemu dokładnie przylegają i nie pozostawiają miejsca na zakażenie.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE