Prezent dla chłopaka – jak wybrać idealny?

Prezent dla chłopaka – jak wybrać idealny?

Zastanawiasz się, co kupić koledze, przyjacielowi lub swojej drugiej połówce? Nie masz żadnego pomysłu na prezent dla chłopaka? Chcesz, aby twój podarunek zapadł w pamięć? W tym artykule doradzamy, co powinno się uwzględnić przy wyborze upominku, jak drogi może on być i czego unikać w trakcie poszukiwań. Po zapoznaniu się z naszymi poradami z pewnością łatwiej ci będzie znaleźć odpowiedni gadżet.

Boże Narodzenie, Nowy Rok, walentynki, Dzień Mężczyzny, Dzień Chłopaka, urodziny, imieniny, rocznice, śluby… W ciągu całego roku jest wiele okazji do wręczania podarunków. A im więcej mamy znajomych, na których nam zależy, tym częściej doświadczamy rozterek związanych z wyborem odpowiedniego prezentu.

Dla niektórych sama perspektywa takich poszukiwań wiąże się z mniejszym lub większym stresem. Jedna ze złotych zasad mówi, by kierować się przede wszystkim zainteresowaniami osoby obdarowywanej. A co jeśli nie wiemy o tych zainteresowaniach kompletnie nic? Albo słabo znamy solenizanta? Albo chcemy być oryginalni i wyłamać się z upominkowej rutyny?

Oryginalne prezenty dla chłopaka

W sukurs przychodzą internetowe sklepy ze specjalnym, upominkowym asortymentem. Aby kupić wyjątkowy prezent dla chłopaka, nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Zresztą astronomicznie drogie gadżety mogą nie być dobrym pomysłem na prezent (zależy to przede wszystkim od stopnia zażyłości łączącej nas z solenizantem). W sieci bez problemu znajdziesz mnóstwo inspiracji.

Zabawne antystresowe akcesoria do ściskania, słownik wulgaryzmów w języku migowym, kubek z erotycznymi motywami, podkładka na biurko, zestaw kolorowych kart inwentaryzujący wszystkie niegrzeczne gesty, jakie da się wykonać przy użyciu dłoni… Za stosunkowo niewielką cenę można zrobić komuś zaskakujący prezent, który nie tylko będzie przydatny, ale i wywoła szeroki uśmiech na twarzy solenizanta.

Prezent dopasowany do sytuacji

Prezent dla chłopaka powinien być dopasowany do sytuacji. Ręcznik z obscenicznymi napisami sprawdzi się jako upominek urodzinowy lub imieninowy, ale będzie raczej chybionym wyborem na walentynki. Z kolei zestaw barmański może sprawić przykrość komuś, kto jest abstynentem albo ma w bliskiej rodzinie osobę cierpiącą na alkoholizm. Przed zakupami warto więc zadać sobie pytanie, na ile upatrzony przedmiot będzie pasował do okoliczności, w których nastąpi jego przekazanie i złożenie życzeń.

Co ważne, prezent powinien współgrać z charakterem relacji łączącej cię z osobą, którą zamierzasz obdarować. Jeśli ma to być upominek dla kolegi, z którym na dodatek rzadko się widujesz, ultradrogie gadżety odpadają. To samo dotyczy niezobowiązujących relacji. Jeśli na wczesnym etapie znajomości kupisz swojej walentynce drogą rzecz, zdradzisz się ze swoim zaangażowaniem, co może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Zwłaszcza jeśli w zamian otrzymasz dużo tańszy prezent. Wybieraj upominki z wyczuciem.

Wyjątkowy prezent dla chłopaka

Na co dzień zdradzamy się ze swoimi zainteresowaniami o wiele częściej, niż myślimy. W rozmowach przemycamy wzmianki o przeczytanych książkach, przesłuchanych albumach, ulubionych filmach i serialach, imprezach, na których dobrze się bawiliśmy. Jeśli mamy czas na zastanowienie się, warto podpytać osobę, której planujemy dać prezent, o jej hobby. To zawsze cenny trop.

Dobrze przemyślany prezent dla chłopaka ma szansę zostać doceniony. Natomiast kupowanie czegoś tylko po to, aby odbębnić obowiązek, mija się z celem.

Garść powyższych porad powinna ułatwić poszukiwania odpowiedniego prezentu. Zdecydowanie lepiej zadać sobie trochę trudu, niż iść na łatwiznę. W końcu przecież sami chcielibyśmy dostawać gadżety, które sprawiłyby nam przyjemność, prawda?

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE