Preparaty na stawy – ranking najpopularniejszych produktów

Preparaty na stawy – ranking najpopularniejszych produktów

Bez zdrowych i mocnych stawów organizm zastyga – niemal dosłownie. W wyniku niektórych chorób stawów dochodzi do ich całkowitego zablokowania, co uniemożliwia wykonywanie ruchów. Przy bardziej łagodnych dolegliwościach, np. kontuzjach, pojawiają się problemy z poruszaniem oraz silny ból obniżający jakość codziennego życia. Jak sobie z tym poradzić? Które preparaty na stawy wybrać?

Kiedy stosować preparaty na stawy?

Preparaty na stawy polecane są w okresach ich gorszej kondycji – wzmacniają strukturę stawów i sprzyjają szybszej regeneracji. Suplementacja polecana jest też osobom narażonym na większą utratę wapnia i kolagenu – głównie seniorom. Kolejną grupą osób są sportowcy, ze względu na intensywne treningi zwiększa się ryzyko urazów. Dodatkowa suplementacja wzmacnia kości i poprawia wytrzymałość stawów. Jakie zatem preparaty na stawy wybrać?

Kolagen do picia – ranking preparatów

Najbardziej pożądanym składnikiem dla stawów jest kolagen. To główne białko tkanki łącznej, które działając od wewnątrz, wzmacnia struktury chrząstkowe (buduje macierz stawu aż w 95%!), wpływa na elastyczność stawów, ich rozciągliwość oraz prawidłową pracę.

Suplementy na stawy w sproszkowanej postaci, takie jak np. 4 flex, to świetna alternatywa dla osób, które nie lubią tabletek. Poniżej przedstawiamy ranking preparatów na stawy.

1. Kolagen 4flex + witamina C

Zawiera opatentowany kolagen Fortigel® w postaci hydrolizatu. Dzięki temu szybko i bezproblemowo się wchłania. Wzmacnia kości i sprzyja utrzymaniu masy mięśniowej.

Suplement zawiera dodatkowo witaminę C – pobudza ona produkcję kolagenu w organizmie i wzmacnia wszystkie elementy kostne. Jest silnym antyoksydantem, wzmacnia odporność i tym samym zmniejsza ryzyko stanów zapalnych. Połączenie kolagenu i witaminy C pozwala kompleksowo zadbać o stawy i zaspokoić zapotrzebowanie na jeden z najważniejszych budulców stawów.

Kolagen do picia 4 flex + witamina C jest przeznaczony dla każdego. Kobiety w ciąży oraz karmiące powinny wcześniej skonsultować się z lekarzem. Suplement dostępny jest również w wersji porzeczkowej, co nadaje mu przyjemny smak. W opakowaniu znajduje się 30 saszetek, a każda z nich zawiera aż 10 g kolagenu!

2. Kolagen 4flex Silver

To kolagen najlepszy dla osób starszych, wzbogacony o witaminę D i wapń. Zawartość tych składników zmniejsza się wraz z wiekiem, co osłabia cały układ kostny. Dlatego też seniorzy często skarżą się na problemy ze stawami i kośćmi.

Wapń jest kluczowym minerałem dla kości – jego niedobory drastycznie je osłabiają i zwiększają podatność na różne schorzenia. Wapń wspiera również pracę mięśni, z kolei witamina D przede wszystkim zwiększa wchłanialność wapnia oraz wpływa na jego efektywne działanie. Sprzyja dobrej kondycji mięśni i stawów.
Suplement ten również bazuje na kolagenie Fortigel®, a ze względu na składniki dodatkowe najbardziej polecany jest seniorom. Sprawdzi się również u każdego, kto potrzebuje wyjątkowej regeneracji kości i stawów. W każdej saszetce znajduje się 5g substancji.

3. Kolagen 4flex Sport

Suplement przeznaczony jest głównie dla osób aktywnych fizycznie. Poza ochroną stawów wpływa korzystnie na pracę mięśni, dzięki zawartości L-karnityny zapewnia im regenerację i zwiększa wytrzymałość. W każdej saszetce znajduje się 7g łatwo przyswajalnej substancji. Połączenie kolagenu Fortigel® wraz z L-karnityną wzmacnia cały układ ruchu i zmniejsza ryzyko kontuzji.

Żel na ból stawów

Preparaty na stawy to suplementacja wewnętrzna, która wspomaga funkcjonowanie stawów. Popularną grupą preparatów są żele, np. 4flex puregel. Jego skład bazuje na naproksenie. Naproksen stosowany w postaci żelu na skórę wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Składnik ten z łatwością przenika do mazi stawowej i utrzymuje się w niej. Dzięki temu działa długofalowo.

Żel ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz łagodzi obrzęki. Zmniejsza objawy choroby zwyrodnieniowej oraz łagodzi bóle mięśniowo-stawowe. Dzięki swoim właściwościom dobrze sprawdza się przy różnego rodzaju stłuczeniach i skręceniach stawów. Dzięki zawartości etanolu, produkt leczniczy wykazuje również powierzchniowe działanie chłodzące i łagodzące.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *