Portret tuszem malowany – czy warto wytatuować sobie portret?

Portret tuszem malowany – czy warto wytatuować sobie portret?

W latach 90-tych modne były bransoletki, na początku XXI wieku prym wiodły tatuaże w formie chińskich znaczków. Obecnie absolutnym must-have są tatuaże w formie portretu. Ale warto zastanowić się, czy jest to dobry wybór.

Najmodniejszy wzór tego roku – portret

Aktualnie dużą popularnością cieszą się tatuaże w formie portretów. Możemy je nawet określić małymi dziełami sztuki. Kluczowe znaczenie ma tutaj znalezienie odpowiedniego salonu tatuażu, aby wykonany portret prezentował się interesująco i ciekawie.

Dużą rolę odgrywają umiejętności tatuażysty. Dlatego na takich tatuażach nie warto oszczędzać, chyba że zamiast świetnie wykonanego portretu chcemy mieć karykaturę. Zatem tatuaże damskie i tatuaże męskie w formie portretu mogą być doskonałym wyborem pod warunkiem, że będą świetnie wykonane.
 

Jaki portret warto sobie wytatuować?

Wzory tatuaży są naprawdę różne. Wybór jest bardzo szeroki. Niezależnie od tego, jaki tatuaż chcemy wykonać, koniecznie należy tę decyzję przemyśleć, by później nie żałować. Kluczowe jest znalezienie najlepszego studia tatuażu i wybranie odpowiedniego portretu. Możemy zdecydować się np. na wytatuowanie wizerunku swojego idola.

Najczęściej wybierane są tatuaże z podobizną Marylin Monroe. Na taki tatuaż zdecydowała się np. Megan Fox. Tatuaże portrety mogą być nie tylko ukłonem w stronę swojego idola. Nie trzeba być fanem Marylin Monroe, by stwierdzić, że była piękną kobietą, a tatuaż z jej podobizną jest świetną ozdobą. Oczywiście tatuaże portrety mogą mieć również wartość sentymentalną.

Często rodzice tatuują portrety swoich dzieci. Wśród tatuaży męskich popularne są wzory portretów przedstawiających ukochaną osobę. Nie zawsze partnerkę czy żonę, często tatuowane są portrety matek i babć. Czasami takie tatuaże są również swoistym hołdem złożonym bliskiej osobie. Może to być portret z napisem „Always in my heart”. Tatuaże w tej formie często są wykonywane dla upamiętnienia bliskiej osoby, nierzadko w sytuacji, gdy ktoś nie potrafi poradzić sobie ze stratą. Jest to wtedy forma terapii. 

Bo rozmiar ma znaczenie

Decydując się na tatuaż w formie portretu trzeba pamiętać, że powinien on mieć duży rozmiar. Minimalistyczna wersja portretu absolutnie się nie sprawdzi. W każdym renomowanym salonie tatuaży tatuażysta poinformuje Cię, że tatuaż, przy wykonywaniu którego nie stawia się na precyzję i szczegóły, będzie tylko zwykłym „bublem”.

Niestety w internecie można wiele takich nieudanych tatuaży zobaczyć. W niektórych przypadkach efekt jest wręcz przerażający, a czasami śmieszny. Dlatego należy zdawać sobie sprawę z tego, że taki tatuaż musi mieć określony rozmiar, aby efekt był zdecydowanie lepszy.

Istotne jest też miejsce

Duże znaczenie przy wyborze tatuażu ma również część ciała, którą chcemy wytatuować. Jest to szczególnie ważne w przypadku tatuaży w formie portretów. Oczywiście tył głowy, czoło czy policzek nie są najlepszymi miejscami. Ale nie tylko takich miejsc należy unikać. Nie jest to związane z bólem, lecz z efektem stricte wizualnym. W przypadku tatuaży damskich, jak i tatuaży męskich złym wyborem będzie również brzuch.

Jak wiadomo, o nadprogramowe kilogramy nietrudno, ponadto kobiety mogą zajść w ciążę, a przez to ich skóra się rozciągnie. Gdy brzuch się powiększa, tatuaż powiększa się razem z nim, ale efekt wizualny i proporcje na tym cierpią. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać inne miejsca, np. tył pleców lub łopatkę. Dobrym pomysłem jest również wytatuowanie portretu na ręce, a nawet na dłoni.

Portrety są świetnym pomysłem na tatuaż. Oczywiście pod warunkiem, że będzie on wykonany przez dobrego tatuażystę. Warto też unikać tatuowania sobie wizerunków idoli, np. sportowców, bo po krótkim czasie można żałować tego wyboru, a przecież usuwanie tatuażu jest bardzo drogie, jak i bolesne. Dlatego koniecznie trzeba przemyśleć swoją decyzję i nie podejmować jej pod wpływem chwili czy też impulsu. Zatem, jeżeli już jesteś w 100% zdecydowany na wytatuowanie portretu, to wybierz się do renomowanego studia tatuażu.

 
ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE