Pończochy czy rajstopy – które na jakie okoliczności?

Pończochy czy rajstopy – które na jakie okoliczności?

Czy na pewno wiemy, kiedy założyć rajstopy, a kiedy pończochy? Cóż, jest to pytanie nieco podchwytliwe, gdyż tak naprawdę większość zależy od naszych upodobań. Z drugiej strony, pończochy odeszły nieco do lamusa. I choć nie będziemy miały problemu z ich nabyciem, to już kwestia noszenia wydaje się bardziej skomplikowana.

Seksowne pończochy kontra praktyczne rajstopy

Różnica między rajstopami i pończochami jest jasna, przynajmniej dla nas, kobiet. Rajstopy są jednoczęściowe i całkowicie zabudowane. Pończochy ubiera się osobno i łączy dopiero w talii za pomocą specjalnego pasa do pończoch, podwiązek lub gorsetu. Tak przynajmniej prezentuje się wersja klasyczna. Obecnie, jeśli już sięgamy po pończochy, częściej wybieramy samonośne, bez konieczności zakładania dodatkowych elementów, które bywają niewygodne.

Zakryte czy odkryte?

Pończochy i rajstopy mogą mieć te same desenie, wzory oraz kolory. Różnią się za to praktycznością. Pończochy lubią się odpiąć lub ześlizgnąć z nogi i nie zapewniają tak dobrej ochrony przed zimnem. Rajstopy zakłada się zdecydowanie łatwiej i lepiej trzymają się na nogach. A jednak pończochy, wbrew pozorom, mogą być również bardzo wygodne. Wiosną czy jesienią, gdy nie chcemy całkowicie odsłaniać nóg, ale nie lubimy kiedy rajstopy wpijają się w skórę, pończochy są idealnym rozwiązaniem. Nie jest to w dodatku rozwiązanie wyłącznie na randkę. Warto przełamać się i zacząć nosić pończochy również na co dzień. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to by manszeta (wykończenie pończochy) nie wystawała spod zbyt krótkiej spódnicy czy sukienki. Choć pończochy, zwłaszcza klasyczne, to prawdziwa uczta dla oczu, w sferze publicznej nie powinny być oglądane.

Szukając inspiracji do noszenia pończoch, zapoznajmy się ze stylem retro.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Bluzki: dobierz idealną do swojej figury
Eleganckie Sukienki: dla kogo i na jakie okazje?
Białe Dodatki: przegląd najmodniejszych w tym sezonie
Piżama Damska: idealna na prezent
Sukienka Do Karmienia Piersią: czy może być elegancka?
Stylizacje Na Sylwestra: poznaj propozycje marki Oodji