Pomysły na atrakcje dla dziecka w zimowe dni

Pomysły na atrakcje dla dziecka w zimowe dni

Przed wyborem formy aktywności, warto pamiętać, że dziecko można zainteresować na wiele różnych sposobów. Gier i zabaw, zarówno w domu, jak i poza nim, nie zabraknie.

Puzzle

Przez wielu, niesłusznie uważane za nudną formę spędzania wolnego czasu. W zależności od ilości elementów i obrazka, jaki należy ułożyć, puzzle mogą być ciekawą i ambitną rozrywką, zarówno dla młodych, jak i nieco starszych. Zmuszają do logicznego myślenia, pobudzają wyobraźnię i zmysł przestrzenny.

Klocki

Niezależnie od tego, czy są to duńskie LEGO, czy jakiekolwiek inne, faktem jest, że dzieci uwielbiają budować z klocków najróżniejsze rzeczy. W miarę możliwości, warto je w tym wspierać. Budowanie zamków rodem z filmów fantasy, wielkich robotów, a może po prostu budynku straży pożarnej – dziecko ogranicza jedynie ilość posiadanych klocków i własna wyobraźnia.

Gry planszowe

Niekwestionowany król zabaw w domu, zwłaszcza jeżeli nasze dziecko jest już nieco starsze. Gry planszowe pozwolą Wam na chwilę przenieść się do innego świata. Rywalizować ze sobą bądź wzajemnie wspierać w drodze do zwycięstwa. Wszystko zależy od zasad danej gry.

Warsztaty dla dzieci

Idealna propozycja, jeżeli pomimo brzydkiej pogody chcemy wyjść na zewnątrz. W zależności od wieku naszej latorośli, możemy wybierać w różnych propozycjach. Warsztaty plastyczne, językowe, muzyczne, taneczne, eksperymenty i pokazy naukowe czy chociażby warsztaty teatralne dla dzieci, połączone ze spektaklem. Każda z wymienionych opcji daje dziecku możliwość ciekawego spędzenia czasu i rozwoju.

Domowe gotowanie

Świat dorosłych pokazuje, ze mężczyźni gotują nie gorzej niż kobiety. Paradoksalnie, to dziewczynki łatwiej zainteresować sztuką przygotowywania posiłków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć naukę z dobrą zabawą i smacznym jedzonkiem. Chłopakom przyda się to w przyszłości, gdy będą chcieli zaimponować damom swojego serca. Dziewczynki natomiast będą potrafiły pomóc swoim mamom, gdy zajdzie taka potrzeba.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE