Pomada do włosów – kosmetyk, którego powinien używać każdy mężczyzna

Pomada do włosów – kosmetyk, którego powinien używać każdy mężczyzna

A skoro o trendach mowa, jak bumerang wróciła i zdobywa coraz większą popularność pomada do włosów. Co to za kosmetyk i dlaczego powinien go znać każdy mężczyzna? Zobaczmy.

Jakie fryzury się teraz nosi?

Moda na męskie fryzury wciąż się zmienia. Trendy w tej dziedzinie dyktują celebryci, aktorzy, a także … piłkarze. Widać, że większość panów decyduje się nie na tradycyjne cięcie maszynką, ale misternie czasami „rzeźbione” fryzury, które wymagają chociaż minimalnego wysiłku i codziennego ułożenia włosów. Obecnie modnym trendem są fryzury nawiązujące do cięć z lat 20-tych lub wyglądające, jak „czesane wiatrem”.

Układanie męskich fryzur nie jest może tak skomplikowane jak modelowanie damskich głów, ale również wymaga sprawnej ręki , wyczucia, a także wsparcia kosmetyków. Nieoceniona w tym względzie jest pomada do włosów. Kosmetyk ten choć kojarzy się z łazienką dziadka (popularny był przecież wiele lat temu), jest nowoczesnym kosmetykiem, który stanowi ukrytą broń w walce nieskazitelny wygląd każdego mężczyzny.

Pomada do włosów – uniwersalny kosmetyk dla każdego rodzaju włosów

Pomada do włosów idealnie nadaje się do modelowania fryzur krótkich i długich. W ofercie są zarówno pomady o lżejszym i mocniejszym chwycie, dające połysk lub matowe wykończenie. Dzięki zawartości wosku, można w każdej chwili i w dowolnym miejscu poprawić zaczes i nie martwić się o nieskazitelny stan własnej fryzury – mówi Bartosz Sikora ze sklepu barbersupply.pl.

Pomady do włosów awansowały do miana kultowych kosmetyków, jak chociażby marka Uppercut Deluxe, która podbiła cały świat barberingu. Producenci tych specyfików myślą nie tylko o ich jakości, ale również o godnym mężczyzn opakowaniu, dzięki czemu pomad nie trzeba wstydliwie chować w łazience. – Markowe pomady do włosów pakowane są w klasyczne puszki, które swym bogatym wzornictwem przyciągają męski wzrok. Ich zdobienia nawiązujące do przedwojennego stylu przenoszą facetów w czasie do świata, w którym na bycie chłopcem nie było miejsca. – dodaje Bartosz Sikora z barbersupply.pl.

Jak stosować pomadę do włosów?

Stosowanie pomady wymaga nieco wprawy i umiaru. Zbyt duża ilość obciąży włosy i sprawi, że fryzura będzie wyglądała na nieświeżą. Pomadę można nakładać zarówno na suche jak i lekko wilgotne włosy, unikając nasady włosów. Fryzurę najlepiej układać palcami w zależności od cięcia, wyciągając pasma, albo dokładnie przyczesując je do głowy. Do zmywania pomad nie trzeba stosować specjalnych kosmetyków. Wystarczy zwykły szampon, choć te na wodnej bazie zmywają się nawet zwykłą wodą.

Po dezodorantach, kremach, do których stosowania większości panów już nie trzeba przekonywać, przyszedł czas na pomady. Zadbane włosy są dziś wizytówką mężczyzny, a znajomość najnowszych technik strzyżenia i używanie kosmetyków do włosów świadczą o ogólnej dbałości o swój wizerunek i prezencję. To na pewno zaprocentuje.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE