Poduszka z łuską gryczaną – czy warto w nią zainwestować?

Poduszka z łuską gryczaną – czy warto w nią zainwestować?

Dobry i zdrowy sen w dużej mierze zależy od odpowiednio dobranego materaca i pościeli. Właściwa poduszka potrafi naprawdę pomóc w przyjemnym regenerowaniu sił. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych produktów, o mocno zróżnicowanych parametrach.

Wśród szczególnie lubianych rozwiązań wyróżniają się poduszki z łuską gryczaną. Dlaczego warto na nie postawić i czym się wyróżniają? O tym napiszemy poniżej.

Poduszka z łuską gryczaną – z czego powstaje wypełnienie?

Łuska gryczana to po prostu łupinki, chroniące niewielkie ziarenka gryki. Już jakiś czas temu odkryto, że miewają one prozdrowotne właściwości, takie jak sama gryka. Stosuje się je zatem powszechnie w przemyśle kosmetycznym i farmakologicznym, jako ważny dodatek do rozmaitych preparatów.

W ostatnim czasie łuski gryczane zaczęto także stosować jako praktyczne wypełniacze do rozmaitych poduszek – do spania, poduch poporodowych lub siedzisk na krzesłach (domowych, biurowych lub ogrodowych).

Poduszki z gryki – najważniejsze właściwości produktu

Poduchy z łuską gryczaną pojawiają się w wyspecjalizowanych sklepach, m.in. w Evital. Co je wyróżnia? Kluczowe są w tym przypadku właściwości samego wypełnienia. Gryka wyróżnia się bowiem działaniem przeciwdrobnoustrojowym. Skutecznie hamuje rozwój grzybów, bakterii i roztoczy we wnętrzu poduszki. Dzięki temu poduszki gryczane uznaje się za produkty hipoalergiczne, idealne dla osób z uczuleniami wziewnymi.

Niewielkie łuski łatwo przesypują się we wnętrzu, dzięki czemu poduszka bez trudu dopasowuje się do kształtu ciała osoby korzystającej z niej. Równocześnie są na tyle trwałe, że nie odkształcają się, przez co poducha długo utrzymuje optymalne parametry, stanowiąc solidne podparcie dla kręgosłupa oraz odciążenie dla mięśni. Dzięki temu każdego ranka można obudzić się wypoczętym i w pełni sił.

Poduszki tego typu nie nagrzewają się zbyt mocno, przez co sprawdzają się w zasadzie o każdej porze roku, również podczas uciążliwych upałów.

Poduchy z łuską gryczaną – dla kogo?

Poduszki z łuską gryki to rozwiązanie wręcz idealne dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa lub innych nieprzyjemnych dolegliwości kostno-stawowych. Idealnie dostosowują się do indywidualnych potrzeb, zapewniając solidne podparcie dla ciała. Dodatkowo gryka, przesuwając się wewnątrz poszewki, wykonuje delikatny masaż, rozluźniający napięcie mięśniowe, co także przynosi sporą ulgę w bólu.

Po poduszki gryczane powinni sięgać alergicy, by zminimalizować ryzyko rozwijania się szkodliwych mikroorganizmów w pościeli.

Niski poziom wilgoci, utrzymujący się we wnętrzu poduchy, sprawia, że może być z powodzeniem używana przez osoby chorujące i w okresie rekonwalescencji, narażone na występowanie choroby odleżynowej. Taka poduszka przynosi wyraźną ulgę oraz minimalizuje ryzyko pojawienia się bolesnych ran.

Nowoczesne poduszki z łuską gryczaną – naturalny sposób na zdrowy sen

Poduszki z łuską gryczaną to popularne rozwiązanie, po które sięga coraz szersze grono osób. Zapewniają komfort, wspierają leczenie rozmaitych dolegliwości bólowych oraz bywają pomocą w profilaktyce wielu chorób. Dodatkowo są to produkty trwałe i praktyczne. W tym przypadku wygoda i zdrowie użytkowników naprawdę pochodzą wprost z natury.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *