Podlicz koszty grzejników

Podlicz koszty grzejników

Nadal większość osób wybiera proste w montażu i serwisowaniu ogrzewanie grzejnikowe – jest to rozwiązanie umożliwiające szybką regulację temperatury, gdy w pomieszczeniu jest za zimno lub za ciepło. Część osób decyduje się wspomagać je w różny sposób. Jedni wybierają ogrzewanie podłogowe – głównie w łazienkach i korytarzach – inni kominkowe, które jednak częściej pełni funkcję dekoracyjną lub „klimatyczną” niż grzewczą (bo nie zawsze montowane jest nawet rozprowadzanie ciepła).

Jak jednak obliczyć koszt grzejników, które będziemy musieli zastosować, by ogrzewanie było efektywne, a cała inwestycja miała uzasadnienie ekonomiczne?

Jak oblicza się koszty grzejników?

Wszystko zależy od tego, na jakie grzejniki się zdecydujemy. Najtańsze będą stalowe grzejniki płytowe, które można kupić za ok. 200 zł. Mowa oczywiście o najmniejszych grzejnikach do niewielkich pomieszczeń. Warto pamiętać, że za taką cenę możemy liczyć wyłącznie na białe grzejniki. Jeśli marzy się nam inny kolor, musimy się liczyć z dopłatą nawet 1/3 ceny wyjściowej.

Znacznie droższe są grzejniki żeliwne. Także dlatego, że stają się coraz bardziej modne. W ich przypadku cena także zależy od wielkości – minimum to 300 zł, ale są też i takie, które kosztują kilka tysięcy złotych. Najczęściej płaci się za liczbę żeberek – 100-200 zł za każde.

Najdroższe grzejniki

Nieco droższe są grzejniki konwektorowe kanałowe. 600-700 zł to w ich przypadku minimum. Najdroższe są natomiast grzejniki łazienkowe i ozdobne. Wymyślny design sprawia, że czasem nawet trudno zauważyć, że to grzejnik. Tu ceny zaczynają się od kilkuset złotych, a górnej granicy praktycznie nie ma. Zdarzają się grzejniki, które kosztują nawet 30 tys. zł.

Pamiętajmy jednak, że ogrzewanie grzejnikowe to nie tylko grzejniki. Musimy jeszcze dodać do tego zawory przyłączeniowe oraz głowicę termostatyczną za 100-300 zł. I oczywiście robocizna. Podłączenie jednego grzejnika to minimum 50 zł, a częściej 100 zł. Wykonanie podejścia to ok. 200 zł od grzejnika. Większość firm liczy to jako punkt warty 150-250 zł.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE