Płytki ceramiczne – funkcjonalne i modne rozwiązanie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz

Płytki ceramiczne – funkcjonalne i modne rozwiązanie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz

Płytki ceramiczne to bardzo praktyczne i funkcjonale rozwiązanie niemalże do każdego wnętrza. Bez względu na to, czy mamy do zagospodarowania dużą, czy małą przestrzeń, płytki będą prezentowały się na niej dobrze. Należy się jednak kierować kilkoma zasadami.

Płytki ceramiczne – praktyczne pomysły na podłogę

Przede wszystkim płytki podłogowe będą pasowały i współgrały zarówno ze ścianami malowanymi, jak i boazeryjnymi. Będą się one także dobrze prezentowały we współudziale ścian, na których są tapety oraz inne nowoczesne wynalazki, jak betony strukturalne i inne. Tutaj praktycznie nie ma ograniczeń.

To samo dotyczy łączenia paneli podłogowych z płytkami ceramicznymi. Jeżeli zastosujemy specjalne listwy, które sprawnie i estetycznie oddzielą dane struktury, wszystko będzie się prezentowało bardzo elegancko.

Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od właściwego dopasowania i zaaranżowania całego wnętrza. Jeżeli zdecydujemy się na duże płytki podłogowe, to optycznie powiększymy dane wnętrze. Efekt ten dodatkowo spotęgują jasne płytki.

Jeżeli zdecydujemy się na mozaikowe płytki lub modne ostatnimi czasy płytki w marokańskie wzory, to możemy być pewni, że pozostałe elementy wyposażenia wnętrz zgubią się na tle takowej podłogi. Wówczas rozsądniej będzie zestawić te nieco ekstrawaganckie płytki z jasnymi, nierzucającymi się w oczy meblami i pozostałymi elementami wykończenia wnętrz w uniwersalnych kolorach.

Płytki ścienne – czym kierować się przy wyborze płytek do niewielkiego mieszkania?

Płytki ścienne to na ten moment asortyment, który jest bardzo łatwo dostępny. Możemy się na nie natknąć w każdym markecie budowlanym. Pamiętajmy jednak – nim zdecydujemy się na wybór konkretnej glazury do swojego mieszkania, przemyślmy kwestie związane z praktycznością użytkowania konkretnych płytek.

Decydując się na białe płytki bez żadnych wzorów, optycznie powiększymy niewielkie mieszkanie, jednak będziemy musieli poświęcić nieco więcej czasu na utrzymanie ich w czystości. Oczywiste jest, że wzorzyste płytki pozwolą nam na ukrycie pewnych drobnych, kuchennych plam i nieczystości.

Sklep z płytkami ceramicznymi – gdzie najlepiej się zaopatrywać?

Wybór sklepu z płytkami ceramicznymi wcale nie jest prosty – na ten moment na przestrzeni kilku kilometrów znajdziemy w większych miastach kilka hipermarketów budowlanych. Wiele osób zaopatruje się w różne materiały w Internecie albo szuka w Internecie inspiracji, przegląda wzory i dopiero udaje się do marketu, żeby zobaczyć, czy asortyment nie odbiega od tego, co możemy zobaczyć online.

Bardzo ciekawy i bogaty asortyment w kontekście płytek ceramicznych ma firma http://www.paste-group.pl/.

Warto przejrzeć ich aranżacje i zastanowić się, co będzie wyglądało dobrze w naszym mieszkaniu. Coś, co dobrze wygląda na zdjęciach, niekoniecznie sprawdzi się w naszym wnętrzu, dlatego przed podjęciem ostatecznych decyzji szukajmy właściwych inspiracji.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE