Piwo – jak możemy wykorzystać je w domu?

Piwo – jak możemy wykorzystać je w domu?

Wykorzystywanie piwa do różnych zabiegów wokół domu jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. A skoro mowa o ekologii, zajrzyjmy najpierw do ogrodu i naszych kwiatowych zasobów. Niektóre rośliny bardzo lubią alkohol. Znany z tego jest na przykład fikus, którego raz na jakiś czas warto podlewać mieszanką wody i piwa. Dobrze zrobi mu przecieranie liści szmatką zwilżoną w piwie. Podlewanie raz w miesiącu wodą z piwem będzie też dobroczynne dla roślin kwitnących, na przykład storczyków. Piwo użyte w tych celach powinno być jednak odstane i wygazowane.

Piwo w ogrodzie

Z pomocą piwa nie tylko odżywisz, ale także i ochronisz swoje zasoby ogrodowe przed nieproszonymi „gośćmi”. Postawienie miseczki z tym alkoholem w ogrodzie jest bowiem bardzo skutecznym sposobem na odciągnięcie od roślin ślimaków. Wystarczy umieścić w ziemi głębokie naczynie wypełnione piwem. Zapach alkoholu przyciągnie szkodniki wprost do pułapki. Rozkładanie wokół domu szmatek nasączonych piwem jest także znaną metodą walki z karaluchami i prusakami. W letnie dni, kiedy do pomieszczeń wlatują pszczoły i osy, ustaw na obrzeżach ogrodu kilka kubków z piwem. Owady zlecą się do nich, zostawiając w spokoju wnętrze domu.

Jeśli życie codzienne uprzykrzają Ci muszki-owocówki, postaw w kuchni dowolny pojemnik wypełniony piwem i zakryj go plastikową nakładką, zostawiając jednak niewielki otwór. Muszki zamiast do owoców, będą lgnęły do tego naczynia, bez możliwości wydostania się.

Piwo ma także właściwości czyszczące. Pomoże Ci usunąć zabrudzenia szczególnie z mosiężnych garnków oraz doprowadzić do błysku złotą biżuterię. Precjoza najlepiej zamoczyć na niedługi czas w piwie, następnie opłukać wodą i wytrzeć suchą szmatką.

Piwo w pielęgnacji

Wreszcie pora na zastosowanie piwa w codziennych zabiegach higienicznych i upiększających. Alkohol ten nadaje błysk nie tylko liściom fikusa – pomoże też odzyskać go Twoim włosom. Piwo możesz włączyć do mycia głowy na dwa sposoby. Pierwszym jest zwyczajna płukanka. Piwo przygotowujemy kilka godzin wcześniej – wlewamy je do kufla lub miseczki, aby się odgazowało. Włosy myjemy szamponem, następnie nakładamy odżywkę lub maseczkę, spłukujemy. Odgazowane piwo rozcieńczamy z wodą w dowolnych proporcjach i moczymy w nim włosy. Po zabiegu będą nie tylko bardziej błyszczące, ale i zwiększą swoją objętość.

Dla chętnych istnieje też możliwość zafundowania sobie kąpieli piwnej. Do wanny pełnej gorącej wody wystarczy wlać jedną butelkę piwa. Składniki odżywcze zawarte w tym trunku wnikną w skórę czyniąc ją o wiele gładszą.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE