Odchudzanie przed latem – zacznij już teraz!

Odchudzanie przed latem – zacznij już teraz!

Niebawem zaczną się wakacje. To czas beztroskiego wylegiwania się na plaży, czas bikini, T-shirtów i krótkich spódniczek. Nie ukryjesz już zbędnych kilogramów w fałdach puchowej kurtki. Poznaj parę przydatnych trików, które pomogą ci schudnąć przed pierwszymi letnimi imprezami.

Odchudzanie nikomu chyba nie kojarzy się z czymś przyjemnym. W dążeniu do uzyskania szczuplejszej sylwetki trzeba zdobyć się na mniejsze lub większe wyrzeczenia, co dla wielu osób stanowi poważną przeszkodę. Jednak dzięki zastosowaniu paru trików można ułatwić sobie to zadanie. Poniżej wymieniamy najskuteczniejsze lifehacki pomagające w odchudzaniu.

Wysypiaj się

Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości – osoby, które śpią ok. 8 godzin na dobę, łatwiej gubią kilogramy niż te, które śpią ok. 5 godzin. Przebadano pod tym kątem dziesięcioro wolontariuszy, którzy mieli taką samą dietę. Ich stopień aktywności fizycznej był zbliżony, a mimo to u badanych śpiących dłużej dało się zaobserwować większe postępy w odchudzaniu. Krótszy sen oznacza mniej spalanego tłuszczu, większy apetyt i większe porcje jedzenia.

Pij koktajle odchudzające

W odchudzaniu pomogą ci też koktajle odchudzające. Możesz nimi zastąpić niektóre posiłki w ciągu dnia. To bezpieczna i zdrowa alternatywa dla innych metod, które nie zawsze są zdrowe i bezpieczne. Jeśli nie chcesz skazywać się na drakońskie diety, po których i tak wracasz do dawnych nawyków żywieniowych, zaprzepaszczając cały efekt, wypróbuj koktajle. Zawierają one wszystkie niezbędne składniki odżywcze, mają mniej kalorii i są smaczne. Szeroki wybór koktajli odchudzających znajdziesz w powyższym linku.

Jedz chili

Zawarta w paprykach chili kapsaicyna przyspiesza przemianę materii i daje na długo uczucie sytości (podobnie jak błonnik). Jeśli odczuwasz na diecie głód, sięgnij po coś pikantnego. Szybko się najesz bez szkody dla swojej sylwetki.

Zaczynaj dzień od kawy

Oczywiście najpierw zjedz pełnowartościowe śniadanie! Kofeina przyspiesza metabolizm, dlatego warto ją wykorzystać w ramach odchudzania. Oszczędź sobie tylko wszelkich kalorycznych dodatków, takich jak bita śmietana, słodziki czy cukier. Na odchudzanie najlepsza jest gorzka czarna kawa. Dla smaku możesz co najwyżej dodać odrobinę chudego mleka.

Planuj posiłki

Zaplanowanie posiłków spożywanych w ciągu dnia pomaga utrzymać rygor i poskromić niezdrowe zachcianki. Bez planu łatwo ulec doraźnej pokusie, uśmierzyć głód fast foodem czy kaloryczną zakąską pozbawioną wartości odżywczych.

Znajdź czas na ćwiczenia

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem nie tylko odchudzania, ale i zdrowego trybu życia. Wygospodaruj sobie trochę czasu na ćwiczenia, a jeśli nie lubisz wysiłku fizycznego w zamkniętym pomieszczeniu, zacznij uprawiać jogging lub nordic walking. Biegając przez godzinę, można zrzucić nawet 1000 kcal! Dobrym pomysłem będzie także regularne chodzenie na basen (pływanie angażuje mięśnie całego ciała) lub aerobik.

Używaj mniejszych talerzy

Na mniejszym talerzu posiłek będzie wydawał się bardziej obfity. Dzięki temu trikowi oszukasz swój mózg – będziesz czuć większą sytość po jedzeniu i łatwiej unikniesz dokładek. Co ciekawe, twoim sprzymierzeńcem będzie też kolor niebieski. Mało jest produktów spożywczych o tej barwie, więc mózg jakby ją pomija. Niebieskie talerze pomogą ci przechytrzyć apetyt.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *