Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Często, kiedy nasze dziecko skaleczy się, zakrztusi, oparzy czy zacznie tracić przytomność, tracimy rezon i nie wiemy, co zrobić. Doskonale tutaj sprawdza się powiedzenie, że mimo tego, iż człowiek przechodzi kursy pierwszej pomocy i umie pomóc obcemu, w sytuacji, gdy sprawa dotyczy własnego dziecka, „głupieje”. Wtedy nachodzi nas panika, w głowie jest pustka i często nawet nie wiemy jaki numer wybrać, żeby wezwać pogotowie lub zadzwonić po poradę do przychodni. Takie zachowanie można zaobserwować szczególnie w nagłych przypadkach, jak chociażby zasłabnięcie dziecka.

Zdobądź wiedzę, która może kiedys uratować życie

Niejednokrotnie, kiedy naszemu maluchowi przytrafi się jakieś nieszczęście, szukamy informacji jak mu pomóc. Najczęściej sięgamy po porady z Internetu lub dzwonimy do rodziny lub znajomych. Jednakże w ten sposób nie zawsze dostaniemy sprawdzone, a przede wszystkim bezpieczne porady. Dlatego też warto mieć w domowej apteczce, oprócz podstawowych lekarstw i środków opatrunkowych, również książeczkę, która krok po kroku wyjaśni, w jaki sposób postępować, np. gdy dziecko się oparzy, porazi je prąd bądź uderzy się w głowę.

Przykładem takiej książeczki może być Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. W publikacji tej zostały przedstawione sposoby postępowania w razie nagłych wypadków, w taki sposób, by były one czytelne nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Książeczka ma przystępną formę kołozeszytu i zawiera opisy 30 najczęściej występujących nagłych wypadków. O tym, że informacje w niej zawarte są sprawdzone, a ich zastosowanie pomoże dziecku, świadczy fakt, że została ona stworzona przez doświadczonego ratownika medycznego – pana Mikołaja Łaskiego.

Po każdym urazie, nawet tym, jakby się mogło wydawać, najbardziej błahym, trzeba skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć możliwość powikłań. W przypadku, gdy dziecko straciło przytomność, mocno się skaleczyło czy oparzyło, trzeba być przygotowanym na wezwanie karetki pogotowia, gdyż to, w połączeniu z tym, w jaki sposób udzielimy dziecku pierwszej pomocy, może uratować mu życie.

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt – cena 29,90 PLN – www.babymama.pl

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE