Pieluchy dla dorosłych – doskonałe rozwiązanie przy urazach

Pieluchy dla dorosłych – doskonałe rozwiązanie przy urazach

Można sobie w takiej sytuacji pomóc, decydując się na cewnikowanie lub na specjalne pieluchy przeznaczone dla osób dorosłych. Szczególnie to drugie rozwiązanie może przynieść dużo korzyści każdemu pacjentowi. Szereg zalet wynikających ze stosowania takich pieluch sprawia, że dzięki nim o wiele łatwiej można sobie poradzić z trudami związanymi z dochodzeniem do zdrowia.

Złamania a czynności fizjologiczne

Najczęściej w wykonywaniu czynności fizjologicznych przeszkadzają złamania obejmujące różne partie kończyn dolnych. Szczególnie w przypadku, w którym dochodzi do urazu kości ud i miednicy, samodzielne wypróżnianie się jest nie tylko trudne, ale podejmowanie wszelkich prób w tym zakresie może zakończyć się kolejnymi urazami i wydłużyć proces rehabilitacji. Równie częstym przypadkiem, w którym pojawiają się problemy z wypróżnianiem się, są kontuzje kręgosłupa. Próby samodzielnego przemieszczania się do ubikacji w takim przypadku grożą nie tylko dodatkowymi urazami, lecz również paraliżem w przypadku ucisku kręgów na rdzeń kręgowy. Jest tu więc zbyt duże ryzyko.

Jak wypróżnić się w przypadku kontuzji?

Istnieją dwa zasadnicze wyjścia w kwestii wypróżniania się przy urazie. Po pierwsze, można zdecydować się na założenie cewnika. Wiele osób narzeka jednak na to, że jest on niewygodny i stanowi dodatkową ingerencję w organizm. Nie jest to rozwiązanie przyjemne dla osoby z urazami ciała, która często jest podłączona dodatkowo do kroplówki i do innej aparatury. Drugie rozwiązanie, czyli pieluchy dla dorosłych, jest z kolei bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba w takim przypadku wykonywać szczególnie skomplikowanych operacji, by osoba cierpiąca ze względu na fizyczne urazy mogła się wypróżnić. Zastosowane w nich systemy odprowadzania wilgoci, ochrony przed przeciekaniem oraz nowoczesne rozwiązania w zakresie ich zdejmowania i zakładania zapewniają najwyższy poziom komfortu dla pacjentów i pielęgniarek w szpitalu lub opiekunów w przypadku rehabilitacji, która odbywa się już w warunkach domowych.

Jak wybrać najlepsze pieluchy dla dorosłych przy urazach?

Wybór odpowiednich pieluch w przypadku urazów nie należy do zadań najprostszych. Taki produkt powinien przede wszystkim być bardzo wygodny i posiadać dużą chłonność. Dlatego warto zdecydować się na pieluchy dla dorosłych znanych producentów (np. marki TENA), biorąc także pod uwagę opinie osób, które już z takich produktów korzystały. W ten sposób można wybrać takie pieluchy, które będą idealnie dostosowane do konkretnego typu urazu.

Dzięki pieluchom problem wypróżniania się podczas procesu odzyskiwania zdrowia może odejść na dalszy plan. Rozwiązania stosowane w obecnie produkowanych majtkach pieluchowych pozwalają na skupienie się w pełni na terapii.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE