Otaczaj się zapachami, które lubisz

Otaczaj się zapachami, które lubisz

Nie ma co ukrywać, że to zapach jest podstawą pierwszego wrażenia, tuż po przekroczeniu progu. Warto więc zainwestować w odpowiedni odświeżacz powietrza. Co wybrać, z tak bogatej oferty na rynku? Nie ma też co ukrywać, że odświeżacze powietrza nie tylko zapewniają piękny aromat. One także służą do maskowania nieprzyjemnych zapachów, których nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Skąd się biorą te przykre aromaty, których nasze powonienie nie lubi?

To co trzeba zneutralizować lub ukryć…

Trudno tu wskazać jedną główną przyczynę. Przecież kuchnia to zapachy zarówno kuszące, jak i te niepożądane. Z pewnością każdemu zdarzyło się coś przypalić albo smażyć ryby, które finalnie są pyszne i zdrowe, ale zapach w czasie ich przyrządzania niekoniecznie nam się podoba. Ileż to razy zdarzyło się, że domownicy zapomnieli wyrzucić śmieci, a te z pewnością ładnie nie pachną.

Wśród wątpliwie przyjemnych aromatów można wymienić oczywiście dym papierosowy, który nie dość, że zdecydowanie jest brzydkim zapachem, to jeszcze jest niezwykle szkodliwy, zarówno dla palaczy, jak i dla tych, którzy wdychają go biernie.

W tej brzydko pachnącej całości swój ogromny udział mają też nasi czworonożni pupile. Nawet najstaranniej wypielęgnowany pies, gdy wróci do domu zmoczony deszczem, rozsiewa zapach, który może czasem powalić na kolana.

…i to, czym można się chwalić

Piękny zapach w mieszkaniu, pomimo różnych „przeciwności”, osiągnąć można bardzo łatwo. Wystarczy użyć odświeżacza powietrza z naszym ulubionym aromatem. Do wyboru mamy na przykład:

  • odświeżacze wyposażone w czujnik ruchu. Ich obudowa przypomina najczęściej zwykły przedmiot dekoracyjny. W środku kryje się proste urządzenie, które rozpyla zapach wówczas, gdy w najbliższym sąsiedztwie ktoś przechodzi. Jeżeli więc umieszczony zostanie w miejscu o dużym natężeniu ruchu, może się szybko wyczerpać. Jednak gdy znajduje się w miejscu średnio uczęszczanym, będzie uwalniał do otoczenia odpowiednie dawki aromatu;
  • odświeżacze elektryczne. Co prawda wymagają one podłączenia do gniazda elektrycznego, ale uwalniają zapach stopniowo. Często intensywność aromatu może być ustalana indywidualnie, co daje możliwość dostosowania natężenia zapachu do wymagań domowników. Na rynku spotkamy wiele rodzajów takich odświeżaczy, a chociażby urządzenia Airwick z pewnością spełnią nasze oczekiwania. We wszystkich odświeżaczach tego typu należy pamiętać, że wkład z substancją zapachową musi znajdować się w pozycji pionowej;
  • odświeżacze w sprayu. To chyba najpopularniejsze rozwiązanie, które stosuje wielu użytkowników, a przyczyną tego jest z pewnością niezbyt wygórowana cena. To bardzo szybki i skuteczny sposób na pozbywanie się niechcianych zapachów, ale nie działa on automatycznie. Za każdym razem użytkownik musi wziąć do ręki opakowanie i uwolnić aromat. Ma to też swoje zalety, ponieważ odświeżacze w sprayu są niezwykle wydajne. Używa się ich świadomie i na ogół w momentach „krytycznych”. Dobrze się sprawdzają w łazienkach i w samochodach;
  • odświeżacze w żelu. Niewielkie opakowania z żelową, silnie aromatyczną substancją idealnie sprawdzają się w łazienkach i toaletach. Niektóre mają już piękne, szklane opakowania i mogą być ustawiane nawet w salonach, gdzie czasem można je pomylić z innymi przedmiotami dekoracyjnymi.

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE