Oszczędzanie na rachunkach za prąd z korzyścią dla portfela

Oszczędzanie na rachunkach za prąd z korzyścią dla portfela

Wielu klientów firm energetycznych nie zdaje sobie sprawy z tego, że może w znaczący sposób zaoszczędzić na prądzie. Nie trzeba przy tym zdobywać się na jakiekolwiek wyrzeczenia, które mogłyby obniżyć komfort życia. Co zrobić, aby rachunki za energię elektryczną były mniejsze?

Zmień dostawcę prądu

W ubiegłym roku do końca września aż 66 393 odbiorców domowych w Polsce zmieniło dostawcę energii elektrycznej. Jak wskazują sondaże, powodem nie było niezadowolenie z usług świadczonych przez dotychczasowego operatora, lecz… chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Okazuje się, że dzięki zmianie sprzedawcy prądu można zaoszczędzić na energii elektrycznej nawet kilkaset złotych w skali roku! A mowa tu tylko o gospodarstwach domowych. Miejsca pracy, które z oczywistych względów zużywają więcej energii, mogą zaoszczędzić o wiele więcej.

Przy zmianie dostawcy należy kierować się kilkoma istotnymi kryteriami. Oczywiście najważniejsze jest dokładnie zapoznanie się z ofertą. Trzeba uważać na to, aby nieświadomie nie zobowiązać się do ponoszenia bez potrzeby jakichś dodatkowych kosztów wykraczających poza standardowe usługi. Jest to jedna z wielu nieuczciwych zagrywek stosowanych przez wielu operatorów. Warto też sprawdzić zapis w umowie dotyczący ewentualnych kar pieniężnych za zerwanie umowy przed upływem terminu.

Prąd dla domu: dlaczego jeszcze warto zmienić dostawcę?

Zmiana sprzedawcy prądu nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach, ale i zapewni Ci dostęp do usług, których nie przewiduje umowa z Twoim obecnym operatorem. Konkurencja między dostawcami energii elektrycznej jest tak duża, że każda firma dokłada wszelkich starań, aby w maksymalnym stopniu uatrakcyjnić swoją ofertę. Do najpopularniejszych usług dodatkowych należy ubezpieczenie, fachowa pomoc przy różnego rodzaju awariach, pakiety zdrowotne, a nawet oprogramowanie komputerowe.
 
Nie musisz płacić wysokich rachunków za prąd dla domu. Racjonalne użytkowanie urządzeń elektrycznych to jedno, ale nie mniej istotny jest również dostawca. Zmiana operatora może wyjść domowemu budżetowi na dobre. Dlatego warto rozejrzeć się w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Kosiarka Spalinowa: ułatwi prace w ogrodzie
Czyste Okna: krok po kroku
Wyłącznik Przeciwpożarowy: funkcja, montaż
Podłoga Z Bambusa: wady i zalety
Ergonomiczna Kuchnia: czyli jaka?
Porządki: w sezonie wiosenno-letnim