Odzież kompresyjna – strój dla każdego biegacza

Odzież kompresyjna – strój dla każdego biegacza

Mają one wspierać komfort biegania, wpływać na wyniki i chronić przed wszelkiego rodzaju urazami. Jednym z takich rozwiązań jest odzież kompresyjna. Co to takiego? Zobaczmy.

Odzież kompresyjna – co to jest?

Wiele badań potwierdziło, że odzież kompresyjna pozytywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo uprawiania sportu. – Przede wszystkim dlatego, że skutecznie minimalizuje wstrząsy i wszelkiego rodzaju wibracje, jakie podczas np. biegania doświadczają nasze mięśnie. Do tego należy doliczyć przyspieszanie regeneracji mięśni nawet po bardzo intensywnym treningu oraz zminimalizowanie możliwości wystąpienia mikrourazów. – mówi doradca z profesjonalnego sklepu sportowego allsports.pl.

Jak to wygląda w praktyce? Odzież taka jest specjalnie zbudowana – tak by zapewniać delikatny ucisk na konkretne partie mięśniowe. – Zastosowane rozwiązania w takiej odzieży wpływają na to, że najintensywniej pracujące w czasie treningu mięśnie poddawane są stymulującemu uciskowi, poprawia to krążenie w nich, znacznie lepiej je dotlenia, co w efekcie daje nie tylko lepszą regenerację, ale i możliwość intensywniejszej pracy. – dodaje specjalista z bielizna-termoaktywna/545/produkty/” rel=”nofollow”>futbolsports.pl.

Chcesz kupić odzież kompresyjną? Oto warte uwagi rozwiązania

Odzież kompresyjna to nie tylko idealne parametry, które wpływają na komfort trenowania, ale i idealne dopasowanie. – Biegacze często zwracają uwagę na to, że obcisła odzież kompresyjna sprawia wrażenie otulenia ciała, ociąga pot od skóry, podtrzymuje mięśnie i zapobiega przed przegrzaniem.

Biegaczy na pewno zainteresuje koszulka do biegania Adidas Techfit Recovery, która jest wyposażona w specjalny system wentylacji i elastyczne strefy w miejscach najbardziej intensywnej pracy mięśni. Idealnym rozwiązaniem dla nich będą również spodenki do biegania Adidas Techfit Base AJ5037, które nie tylko odprowadzają ciepło, ale i pomagają utrzymać odpowiedni poziom energii, potrzebny do udanego treningu. Bo tak właśnie działa odzież kompresyjna – jest przede wszystkim funkcjonalna i zapewnia maksymalny komfort, jednocześnie pozytywnie wpływając na osiągane wyniki. To rozwiązania, którymi powinien zainteresować się każdy biegacz.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE