Oczyszczacz powietrza – przyjaciel domu na zimę

Oczyszczacz powietrza – przyjaciel domu na zimę

Oczyszczacz powietrza pozwoli poprawić stan powietrza w mieszkaniu.

Wnętrza domów nie są wolne od smogu

W zimne wieczory alarmy smogowe w wielu miastach Polski ostrzegają, by nie wychodzić z domów. Powietrze jest wówczas na tyle zanieczyszczone, że nawet krótki spacer do sklepu może być niekorzystny dla naszego zdrowia. Czy jednak pozostanie w domu gwarantuje nam, że nie będziemy wystawieni na szkodliwe warunki?

Wewnątrz mieszkań i domów jest co prawda znacznie lepiej, ale zanieczyszczenia pyłami przedostają się i tam. Indywidualnym rozwiązaniem tego problemu może zakup oczyszczacza powietrza.

Jak działa oczyszczacz?

Oczyszczacze powietrza mają za zadanie zassać zanieczyszczone powietrze i wypuścić czyste. To stosunkowo niewielkie urządzenia o nowoczesnym wyglądzie, które sprawdzą się w dużych i małych domostwach.

Oczyszczacze dostępne na rynku to urządzenia na filtry lub wodne. Pierwsze oczyszczają powietrze mechanicznie dzięki systemowi filtrów różnego typu, między innymi dzięki filtrowi HEPA. Do drugich wlewa się wodę, a cząsteczki zassanych zanieczyszczeń łączą się z nią i pozostają w środku oczyszczacza.

Oczyszczacz – jaki wybrać?

Do wyboru mamy oczyszczacze o różnych kształtach i wielkościach. Małe oczyszczacze dostępne są nawet w sklepach z wyposażeniem dla niemowląt i dzieci. Zasadniczo jednak pamiętajmy, że im większy oczyszczacz, tym lepszą pracę wykona i będzie bardziej wydajny, zwłaszcza jeśli mieszkamy w średniej wielkości mieszkaniu czy domu. Oczyszczacz najlepiej ustawić w miejscu, w którym przebywamy najwięcej. Możemy też zakupić urządzenie przenośne i stawiać w różnych pomieszczeniach.

Dobry oczyszczacz to wydatek kilkuset złotych. W trakcie użytkowania musimy regularnie o niego dbać. Dotyczy to zwłaszcza oczyszczaczy wodnych, w pojemnikach których mogą mnożyć się drobnoustroje i wydmuchiwanie niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE