Nie masz czasu ćwiczyć? Spróbuj tego!

Nie masz czasu ćwiczyć? Spróbuj tego!

W dzisiejszym świecie częstym problemem wielu ludzi jest nie brak ochoty czy motywacji do ćwiczeń, ale faktyczny brak czasu na nie. Co więcej, bywa, że w ferworze codziennych spraw, często brakuje nam nawet czasu na odpowiednią ilość snu, o ćwiczeniach nie wspominając. Jak w tej zabieganej rzeczywistości zadbać o własne zdrowie i piękną sylwetkę? Wypróbuj trening obwodowy!

Czym jest trening obwodowy i na czym polega?

Jest to jedna z najskuteczniejszych form treningu, która polega na wybraniu kilku lub kilkunastu ćwiczeń angażujących wszystkie partie ciała i ułożeniu ich w obwód, który będziemy wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Każdy trening trwa około 30 minut, podczas których maksymalnie angażujemy nasze mięśnie i spalamy tkankę tłuszczową.

Trening obwodowy nie jest treningiem monotonnym. Każdą partię mięśni ćwiczymy bowiem tylko przez kilka minut, a następnie fundujemy jej odpoczynek, przechodząc do kolejnej partii. Ten typ ćwiczeń cechuje się raczej wysoką intensywnością, dzięki czemu jest bardzo skuteczny – w harmonijny sposób pozwala pozbyć się zbędnego tłuszczu, ukształtować sylwetkę oraz znacznie poprawić kondycję, siłę i wytrzymałość.

Dla kogo jest przeznaczony?

Trening obwodowy nadaje się niemal dla wszystkich. Szczególnie polecany jest natomiast osobom zabieganym, które z trudem mogą wygospodarować czas na ćwiczenia, a także wszystkim, którzy dopiero zaczynają swoją treningową przygodę i nie mogą poszczycić się zbyt dobrą kondycją. Poza tym, trening obwodowy polecany jest także wszystkim tym, którzy nie lubią monotonnych zestawów ćwiczeń, wymagających długotrwałego powtarzania i tym, którzy w skuteczny, ale harmonijny sposób chcą poprawić swoją siłę i wytrzymałość.

Jakie są zalety treningu obwodowego?

Trening obwodowy zapewnia nam równomierne ćwiczenie wszystkich partii ciała, bez szczególnego nacisku na jedną z nich, dzięki czemu w miarowy sposób możemy trenować całe ciało. Poza tym trening obwodowy jest korzystny dla zdrowia i sprawia, że po prostu czujemy się lżej. Odpowiednio dobrany obwód sprawia również, że nasz organizm zaczyna produkować więcej endorfin, dzięki czemu odczuwamy więcej radości. Jakby tego było mało, trening obowdowy zapewnia nam oczywiście polepszenie sprawności fizycznej i pozbycie się zbędnego tłuszczu, a to wszystko w krótkim czasie. Trenerzy zapewniają bowiem, że już po 12 tygodniach systematycznych ćwiczeń (2-3 razy w tygodniu, przy jednoczesnym stosowaniu racjonalnej diety), jesteśmy w stanie zupełnie odmienić swoją sylwetkę, kondycję, zdrowie i samopoczucie.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Regularne ćwiczenia: jak do nich wrócić?
Buty Biegowe: zapewnij sobie stabilizację i amortyzację
Callanetics: charakterystyka
Nadwaga Po Ciąży: sposoby na redukcje wagi po ciąży
Fitness Zimą: zadbaj o formę przed latem