New Balance – co mają w sobie buty z literką N?

New Balance – co mają w sobie buty z literką N?

Noszone są przez młodzież, osoby w średnim wieku, kobiety, mężczyzn i dzieci. Bywają zestawiane z jeansami, ale również ze zwiewnymi sukienkami. Jak to się dzieje, że buty New Balance szturmem podbijają serca osób w każdym wieku?

Kilka słów o historii marki

Niektórzy myślą, że New Balance to młoda marka, która pojawiła się dopiero w XXI w. Tymczasem jest to marka z ponad stuletnią tradycją. Pierwszym produktem tej marki były wkładki do butów, które miały zapewnić odpowiednie podparcie dla stopy robotnikom w trakcie wielogodzinnej pracy na stojąco. Wkładki okazały się sukcesem i dały początek projektom butów, których twórcą był William Riley.

Już w 1938 r. powstały pierwsze buty do biegania. Kosztowały one 7$ i jak na tamte czasy była to cena bardzo wysoka. Nie przeszkadzało to jednak biegaczom w zakupach, zwłaszcza że firma gwarantowała zwrot kosztów, jeśli buty się nie sprawdzą.

Przez kolejne lata, mimo zmian właścicieli, niezmienne pozostało innowacyjne podejście do konstruowania butów sportowych. To New Balance jako pierwsze wprowadziło rozróżnienie nie tylko na długość wkładki, ale również na szerokość butów, dzięki czemu można było jeszcze lepiej dobrać buty do swojej stopy.

Ze sportu na ulicę

Jednakże mimo tak nowatorskiego podejścia do tematu konstrukcji butów sportowych, marka New Balance jeszcze 10 lat temu była znana jedynie w kręgu osób zainteresowanych sportem. Niektórzy myśleli nawet, że New Balance to nowa linia produktów marki Nike i niewielu wiedziało, że to zupełnie inny, szerzej nieznany gracz na rynku obuwia sportowego. Przełom przyszedł kilka lat później, gdy New Balance szturmem zdobyła amerykańskie i europejskie ulice, nie wydając przy tym wiele na reklamę i promocję swoich produktów.

Do powstania mody na buty New Balance przyczynili się zadowoleni użytkownicy obuwia New Balance, m.in. blogerki modowe zza oceanu. Fotografując buty New Balance w różnych sytuacjach i w różnych stylizacjach pokazały one, że New Balance to nie tylko buty dla sportowców. Dzięki nim New Balance zaczęły być butami lifestylowymi, które można nosić na co dzień.

New Balance są symbolem nowoczesności, łamania barier, podążania za trendami. Są przy okazji niezwykle wygodne, a wiele osób, które noszą buty New Balance, podkreśla, że są to najwygodniejsze buty sportowe, jakie do tej pory mieli. Wielość modeli i kolorów daje bardzo szerokie pole wyboru, a prawdziwi miłośnicy marki New Balance mają w swojej szafie po kilka, a nawet kilkanaście różnych modeli.

Zdjęcie pobrane ze spartoo.pl
 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE