Nawyki szczęśliwych par, które polepszą relacje w każdym związku

Nawyki szczęśliwych par, które polepszą relacje w każdym związku

Raczej próżno szukać uniwersalnej recepty na udany związek. Ile par, tyle teorii szczęścia. Wszyscy jednak jesteśmy ludźmi i mamy podobne potrzeby oraz oczekiwania względem innych. Na tej podstawie da się wytyczyć pewne reguły, które przemienione w nawyki zadziałają zbawiennie na każdą relację partnerską.

Róbcie razem dużo, ale nie wszystko

Przestrzeń na indywidualne zainteresowania, marzenia i ambicje jest tak samo istotna, jak wspólne zainteresowania, marzenia i ambicje. Związek to twór złożony z dwóch niezależnych, samodzielnie myślących osób o odmiennych doświadczeniach. Wiążąc się z kimkolwiek nie można zapominać o sobie. Ciągłe spędzanie czasu w swoim towarzystwie sprawi, że prędzej czy później będziecie mieli siebie serdecznie dosyć. Dlatego tak ważne są jego męskie wieczory i jej babskie wypady.

Mówcie o własnych potrzebach (w łóżku)

Otwarta rozmowa to podstawa każdej relacji, od której oczekujemy, że będzie szczera. Rozmawianie nie powinno się jednak kończyć na komentowaniu obejrzanego właśnie filmu. Ma dotyczyć wszystkich sfer życia, które są ważne z perspektywy obojga. Najtrudniej jest swoje potrzeby manifestować w łóżku. Wielu ludzi nie ma pojęcia o seksualności swojego partnera, ponieważ wstydzą się pytać i mówić, sami narażając się na niezrozumienie.

Od czasu do czasu zdrowo się pokłóćcie

Kłótnia świadczy nie tylko o tym, że w czymś się nie zgadzacie. To też jeden z najlepszych dowodów na to, że Wam na sobie zależy. Gdyby tak nie było, w Waszym związku dominowałaby obojętność ubrana w milczenie. Ważne jednak, żeby kłócić się ze sobą konstruktywnie, czyli po każdej burzy wyciągnąć wnioski i móc podać sobie ręce na zgodę. O pewne sprawy o wiele lepiej porządnie się posprzeczać, niż tłamsić je w sobie.

Wynoście ze związku tyle, ile w niego wnosicie

Robisz wiele dla swojego partnera? Upewnij się, że on robi dla Ciebie tyle samo i że nie bronisz się przed tym. Czasami, gdy nam zależy, jesteśmy w stanie jedynie dawać, a boimy się brać, nawet jeśli druga strona jest dla nas równie szczodra. O ile niczego nie zmienisz, istnieje ryzyko, że ten niezdrowy schemat szybko się utrwali i gdy będziesz w końcu gotowa na przyjmowanie, Twój partner już dawno zapomni o tym, co miał Ci do zaoferowania.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE