Naturalny olejek na piękne włosy i cerę

Naturalny olejek na piękne włosy i cerę

Maliny to nie tylko pyszne, ale także szalenie zdrowe i często niedoceniane na naszych stołach owoce. To właśnie z ich nasion wytwarza się rzadko spotykany w sklepach olej kryjący w sobie wspaniałe właściwości zdrowotne i upiększające. A zatem, co konkretnie może zagwarantować nam używanie olejku z pestek malin, jeśli chodzi o kondycję naszej skóry i włosów?

Drogocenny skład olejku

Pozyskiwany z pestek malin olej zawiera w sobie całą mnogość zdrowych składników. Warto wspomnieć, że jest bogatym źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), które są szczególnie istotne dla wyglądu i zdrowia naszej skóry. Wchodzą bowiem w skład jej płaszcza lipidowego, który chroni ją przed utratą nawilżenia oraz przed wnikaniem w nią szkodliwych bakterii, wirusów i grzybów. Sukcesywne ścieranie płaszcza lipidowego skóry, np. poprzez używanie inwazyjnych kosmetyków z silnymi chemikaliami, może tez przyspieszać proces jej starzenia i powstawania zmarszczek, czemu zawarte w oleju kwasy tłuszczowe mogą przeciwdziałać.

W oleju tym znajdziemy także karotenoidy i flawonoidy, które chronią DNA komórek oraz działają antybakteryjnie. Jakby tego było mało, olej z nasion malin to także źródło witamin C i E, które są jedynymi z najlepszych dla pielęgnacji naszej skóry składników, przyczyniają się bowiem do jej uelastycznienia, poprawy kolorytu oraz hamują procesy starzenia komórek.

Działanie na skórę

Dzięki wymienionym powyżej składnikom, olej z pestek malin może być stosowany do każdego rodzaju skóry. Szczególnie polecany jest natomiast posiadaczkom skóry suchej, którą świetnie nawilży oraz, paradoksalnie, mieszanej i tłustej. Wykazuje on bowiem działanie przeciwzapalne i regenerujące uszkodzoną np. poprzez trądzik skórę, a także rozjaśnia bliżny i przebarwienia oraz zapobiega powstawaniu zaskórników, jednocześnie działając również przeciwzmarszczkowo.

Działanie na włosy

Dzięki cennemu składowi, olej z pestek malin świetnie sprawdzi się też na włosach. Szczególnie polecany jest on do nakładania przed myciem na włosy suche i zniszczone, odwodnione, a także po zabiegach fryzjerskich, czy inwazyjnych kuracjach farmakologicznych. Dzięki sukcesywnemu stosowaniu oleju na włosy np. na 2-3 godziny przed planowanym myciem delikatnym szamponem (bez SLS i SLES), możemy zdecydowanie poprawić stan włosów, silnie je zregenerować i doskonale nawilżyć.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE