Nasza skóra – nasze zdrowie

Nasza skóra – nasze zdrowie

Jej prawidłowa pielęgnacja to przede wszystkim piękny wygląd, bez podrażnień czy szorstkości w dotyku. Każdy z nas jest indywidualnością, tak jak nasza skóra, dlatego warto sięgać po dobre i sprawdzone preparaty.

Niezwykłe cechy skóry

Nie zdajemy sobie sprawy ze szczególnych cech skóry. Chroni ona organizm przed wniknięciem bakterii czy wirusów, jednak ma również niezwykłą właściwość. Mowa tu o dopasowywaniu się do funkcji każdego z narządów znajdujących się w ciele człowieka. Przykładem są tutaj oczy. To właśnie na nich skóra jest w szczególności cienka, tak, by oczy mogły swobodnie spełniać swoją rolę. Nie każdy wie, że częścią skóry są włosy na głowie czy paznokcie. To także część naskórka. Ich kondycja świadczy o pracy całego organizmu, w tym właśnie skóry.

Zdolności regeneracyjne skóry są ogromne. Każdego dnia odnawia się, tak, aby skutecznie stanowić barierę przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. Ta zadziwiająca część skóry określana jest jako warstwa rogowa. Ułożona jest na zasadzie dachówek dachu. Właśnie te „dachówki” są ostatnią warstwą, która ulega nieustannym uszkodzeniom poprzez różne czynniki zewnętrzne. Najczęściej „zużyte dachówki” złuszczają się, a na ich miejsce pojawiają się już nowe komórki, stanowiące gotową ochronę. Co ważniejsze, warstwa rogowa jest wodoszczelna, a to dzięki specjalnym tłuszczom, takim jak lipidy, ceramidy czy sterole. Tak uszczelniona rogowa warstwa skóry jest odporna nie tylko na wspomnianą wodę, ale też na czynniki chemiczne czy urazy.

Recepta na przesuszona skórę

Dieta, styl życia, używki czy choroby bezpośrednio wpływają na kondycję cery. Jak wiadomo, powierzchnia każdej skóry poddawana jest ciągłym tarciom czy depilacji. To bezpośrednio wpływa na złuszczanie ostatniej warstwy rogowej. Jeśli dochodzi do nadmiernego łuszczenia, możemy zauważyć przesuszenie cery lub łupież we włosach. Najczęściej powodem takiego stanu jest nieprawidłowa pielęgnacja. Używanie żeli lub płynów do kąpieli, które naruszają naturalną barierę naskórka poprzez chemiczne związki, powodują wysuszenie, a to znów prowadzi do uczucia swędzenia, napięcia lub podrażnienia. Zwłaszcza nadwrażliwa cera, która łatwo traci naturalną barierę ochronną, narażona jest na nadmierne przesuszenia. Dotyczy to głównie kobiet, ponieważ mają o wiele cieńszą i delikatniejszą skórę niż mężczyźni.

Wrażliwa skóra potrzebuje dobrej i właściwej pielęgnacji, tak, by wyeliminować podrażnienia czy przykre uczulenia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie produktu do mycia. Warto więc zakupić odpowiedni środek, aby cieszyć się piękną i zdrową skórą, a przykładem tego są produkty firmy Sanex, które wyjątkowo delikatnie pielęgnują każdy rodzaj cery. Szczególnie osoby z różnymi alergiami na środki chemiczne muszą odpowiednio dobierać produkty, dlatego wspomniany producent oferuje całą linię żeli do kąpieli dla właśnie tego typu problemów skórnych.

Pamiętajmy, że nasza cera chroni nasz organizm, dlatego odpowiednia dbałość o jej stan może uchronić przed wieloma chorobami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE