Naklejki odblaskowe – co powinieneś wiedzieć o tych gadżetach?

Naklejki odblaskowe – co powinieneś wiedzieć o tych gadżetach?

Tam nie zawsze zagwarantowane są odpowiednie do tego warunki – dostateczne oświetlenie czy chodnik.Dlatego oprócz uczenia młodych ludzi prawidłowego zachowania w trakcie uczestnictwa w ruchu drogowym, zadbajmy również o ich bezpieczeństwo poprzez zastosowanie odblasków.

Bezpieczeństwo

Odblaski umieszczone na odzieży lub elementach wyposażenia pieszego, na przykład zamocowane na plecaku, gwarantują dużo szybsze zauważenie poruszającego się człowieka przez innych uczestników ruchu drogowego. Pieszy w ciemnym ubraniu idący poboczem jest widoczny w światłach samochodu z odległości dwudziestu metrów, co nie daje praktycznie żadnej szansy na skorygowanie toru jazdy i uniknięcie tragedii. Odblask przymocowany do odzieży powoduje, iż w warunkach niedostatecznej widoczności taki pieszy zostanie zauważony przez kierowcę z odległości od stu pięćdziesięciu do trzystu metrów, co daje pewność bezpieczeństwa.

Rodzaje elementów odblaskowych

Do wyboru mamy cały szereg najróżniejszych odblasków. Wśród nich znajdziemy odzież odblaskową lub taką, która ma takie elementy, kamizelki, opaski samozaciskowe, opaski na rzep, zawieszki miękkie, twarde, szelki, produkty z diodami LED, torby, chusty, czapki, smycze oraz naklejki. Te ostatnie są polecane zwłaszcza dzieciom, które zapewne docenią taki gadżet – mówi specjalista z firmy KANDO Plus.

Naklejki odblaskowe

Oprócz edukowania i pilnowania naszych milusińskich powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo, szczególnie zaś gdy są same. Dzieci nie zawsze będą myśleć o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Nie zawsze będą również pamiętać o założeniu kamizelki, czy szelek odblaskowych. Świetnym sposobem na zabezpieczenie najmłodszych jest umieszczenie na ich odzieży oraz na elementach ich wyposażenia, które mają przy sobie (na przykład plecakach lub tornistrach) odblaskowych naklejek. Takie naklejki są bardzo proste do przymocowania, a ogromny wybór wzorów i kolorów zaspokoi gusta nawet tych najbardziej wymagających odbiorców – a do takich należą dzieci. Odblaskowe naklejki są wykonane z folii pryzmatycznej, dzięki czemu są bardzo trwałe oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych takich, jak ostre słońce czy deszcz.

Zdjęcie: flickr.com (CC BY-ND 2.0)

ARTYKUŁ SPONOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE