Najzdrowsze rośliny dla Twojego domu

Najzdrowsze rośliny dla Twojego domu

Chcesz szybciej pozbywać się duszącego zapachu detergentów, masz w domu wrażliwych na toksyny alergików albo brakuje Ci czystego powietrza w samym centrum miasta? Kup sobie kwiatka! Oto kilka roślin, które nie wymagają dużo uwagi, a przynoszą same korzyści!

Figowiec sprężysty (pot. fikus)

To idealny wybór dla wszystkich, którzy nie mają ręki do roślin. Znosi niskie temperatury i słabe światło, więc jedyne, o czym musisz pamiętać, to regularne podlewanie. W zamian za to fikus wyeliminuje z powietrza metanal, obecny w wielu środkach chemicznych i barwnikach.

Rapis wyniosły (Rhapis excelsa)

Poza tym, że wniesie do Twojego domu nieco egzotyki – rapis to jedna z odmian palmy – to jeszcze oczyści powietrze ze szkodliwych chemikaliów, w tym amoniaku.

Skrzydłokwiat kwiecisty (Spathiphyllum floribundum)

Usuwa z powietrza szereg toksyn, takich jak aceton, amoniak czy benzen, a dzięki swoim kwiatom z powodzeniem może służyć jako roślina ozdobna.

Chamedora

Równie prosta w utrzymaniu, co fikus: wystarczy postawić ją w dobrze oświetlonym miejscu i regularnie podlewać. I tak jak fikus redukuje ilość metanalu w powietrzu.

Zielistka Sternberga (Chlorophytum comosum)

To roślina, która przeżyje niemal wszystko, a do tego zmniejszy ilość zwalczy z powietrza benzen, metanal i ksylen – rozpuszczalnik znajdowany w wyrobach skórzanych i gumowych.
 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Regulator Temperatury: jak działa?
Prezent Walentynkowy: o czym warto pamiętać?
Eko-środki Czystości: zrób je sam
Pomidory W Donicy: zrób swoją własną hodowle
Wystrój Wnętrz: poznaj trzy style w aranzacji home&you
Oznaczenia Na Metkach: jak je właściwie odczytać?