Najlepsze aplikacje kulinarne

Najlepsze aplikacje kulinarne

Dbasz o dietę? Chcesz schudnąć? A może szukasz nowych przepisów? Aplikacje kulinarne znacznie ułatwiają proces przyrządzania potraw, a także wiele innych aspektów codzienności, warto więc z nich korzystać. Sprawdź, co warto pobrać na telefon, by gotowanie stało się jeszcze fajniejsze!

Popularność aplikacji rośnie

W obiegu są już aplikacje dla mam, kierowców, biegaczy, katolików, entuzjastów nauki, a także przedstawicieli różnych zawodów czy grup społecznych. Byłoby czymś dziwnym, gdyby w tym zatrzęsieniu zabrakło software’u do gotowania, nieprawdaż?
Aplikacje kulinarne cieszą się bardzo dużą popularnością, na co wskazują liczby pobrań oraz opinii zamieszczanych przez użytkowników.
Poniżej prezentujemy kilka najbardziej przydatnych aplikacji tego typu.

Smaker

Ta bezpłatna aplikacja zawiera ponad 37 tys. przepisów kulinarnych. Dzięki niej urozmaicisz swoją codzienną dietę i poznasz smaki, o których dotąd nie wiedziałeś/wiedziałaś. Przygotowanie zdecydowanej większości proponowanych dań nie wymaga ani zbyt wiele czasu, ani dużych pieniędzy.
Potrawy zostały podzielone na różne kategorie, dzięki czemu bez trudu znajdziesz przepisy na śniadania, obiady, podwieczorki czy kolacje.

W Smakerze nie brakuje też przepisów na przetwory i napoje. Każdego dnia baza przepisów jest wzbogacana o kolejne pozycje, co sprawia, że użytkownik może praktycznie bez końca czerpać z niej inspiracje. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i ma przejrzysty, miły dla oka interfejs.

Pamiętaj, by zachować ostrożność przy korzystaniu ze smartfona w kuchni! Przy gotowaniu łatwo go czymś zalać albo strącić z blatu. Dlatego warto zabezpieczyć swój sprzęt specjalnym etui.

Fitatu

Dzięki tej aplikacji nie przyrządzisz co prawda nieznanych ci wcześniej dań, ale przeliczysz dokładnie liczbę spożytych kalorii. Fitatu pomaga utrwalić nawyki zdrowego odżywiania, przydaje się też przy odchudzaniu.
Korzystając z aplikacji, dowiesz się, czy spożyty właśnie posiłek był wartościowy pod względem odżywczym i czy twój organizm otrzymał wystarczającą ilość witamin i minerałów. Wprowadzanie produktów do kalkulatora nie sprawia żadnych problemów, wystarczy zeskanować ich kod kreskowy.

BestBefore

Ile razy zdarzyło ci się wyrzucać do śmieci produkty, które uległy przeterminowaniu? O wiele za dużo, prawda? Dzięki aplikacji BestBefore możesz tego uniknąć. Wystarczy wprowadzić do bazy danych zdjęcia zakupionych produktów spożywczych, uzupełniając je datą ważności podaną na etykiecie. Gdy termin przydatności do spożycia będzie dobiegał końca, aplikacja natychmiast cię o tym powiadomi. Estetyczny i łatwy w obsłudze interfejs zachęca do używania BestBefore po każdych zakupach.

Podsumowanie

Opisane powyżej aplikacje to zaledwie kropla w morzu. Takich programów jest o wiele więcej, wybraliśmy tutaj tylko niektóre. Jeśli lubisz gotować, szukasz inspiracji kulinarnych albo chcesz mieć pełną kontrolę nad spożywanymi kaloriami – z pewnością aplikacje tego typu ci się przydadzą. Są one również znacznym udogodnieniem dla tych, którzy nie przepadają za gotowaniem i chcieliby skrócić przyrządzanie potraw do absolutnego minimum.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *