Na czym polega ubezpieczenie zdrowotne?

Na czym polega ubezpieczenie zdrowotne?

Jak wygląda w praktyce wykupienie prywatnego pakietu ubezpieczeniowego? Postaramy się przybliżyć ten temat.

Kłopoty służby zdrowia

Korzystanie z publicznej służby zdrowia zapewnianej obywatelom z odprowadzanych przez nich składek na ZUS wymaga dużo cierpliwości. Często na zabieg czy na wizytę u kardiologa czy alergologa, nawet z dzieckiem, trzeba czekać kilka miesięcy. Limity przyjęć na dany rok u najbardziej obleganych lekarzy wykorzystywane są w pierwszych dniach stycznia, a pacjentom nie pozostaje nic innego, jak czekać na swoją kolej konsultacji lekarskiej. Brutalna prawda jest taka, że niektórzy pacjenci nie doczekają wizyty albo badania będą wykonane zbyt późno, aby móc podjąć skuteczne leczenie po postawieniu trafnej diagnozy.

Jedynie w prywatnych gabinetach lekarskich można uzyskać pomoc i konsultacje specjalistyczne niemalże od ręki. Można zapewnić sobie dostęp do najlepszych placówek opieki medycznej bez konieczności czekania w kilkumiesięcznych kolejkach, wykupując ubezpieczenie zdrowotne w jednej z firm ubezpieczeniowych, np. w Signal Iduna.

Pakiet ubezpieczeniowy

Można wykupić ubezpieczenie zdrowotne zwykłe, w formie pakietu indywidualnego dostosowanego do potrzeb konkretnego klienta lub w formie pakietu rodzinnego. Jeśli ubezpieczyć chce się kilkuosobowa rodzina, np. rodzice z trójką dzieci, korzystniejszą opcją będzie ubezpieczenie zdrowotne w pakiecie rodzinnym, w przypadku którego składka ubezpieczeniowa opłacana jest w jednostkowo niższej wysokości niż dla pakietu indywidualnego.

Z ubezpieczenia zdrowotnego korzysta się we wskazanych placówkach medycznych. W przypadku wskazanej firmy ubezpieczeniowej ubezpieczenie zdrowotne realizowane jest na przykład we współpracy z Centrami Medycznymi Polmed mającymi swoje placówki w całej Polsce. Opieka medyczna w ramach polisy zdrowotnej obejmuje m.in. konsultacje lekarskie, w tym specjalistyczne, ale nie tylko. Pacjent otrzymuje możliwość korzystania z zabiegów szpitalnych i ambulatoryjnych, z badań lekarskich czy diagnostyki obrazowej i wielu innych usług medycznych.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Testy Alergiczne: pierwszy krok w leczeniu alergii
Sen: komfort przede wszystkim
Odpowiedniki Leków: tańsze od oryginalnych leków z tą samą substancją czynną
Forskolin: suplement diety wspomagający odchudzanie
Bank Głosów: jak z niego korzystać?
Testosteron: najważniejszy męski hormon