Dieta pudełkowa – dlaczego warto?

Dieta pudełkowa – dlaczego warto?

Wielu z nas słyszało już o diecie pudełkowej, jednak nadal nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na czym faktycznie opiera się idea takiego cateringu i jak wygląda on w praktyce. Warto więc poznać sekret kryjący się za rosnącą popularnością diety pudełkowej, aby wiedzieć co nas omija…

Na czym polega dieta pudełkowa?

Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę na przykład „catering dietetyczny Siedlce„, a naszym oczom ukaże się oferta diet pudełkowych bazujących na różnych programach żywieniowych, na różnej ilości posiłków i kaloryczności. Tym właśnie w wielkim skrócie jest dieta pudełkowa – to gotowe do spożycia dania, które każdy może zamówić z codziennym dowozem pod wskazany przez siebie adres.
Niezależnie od tego, czy jesteśmy weganami czy jemy wszystko – w ofercie firmy cateringowej na pewno znajdzie się jadłospis stworzony dla nas.

Zamawiając taką usługę, określamy także ilość posiłków oraz ich kaloryczność, dzięki czemu możemy łatwiej wdrożyć dietę odchudzającą lub zadbać o odpowiednią podaż składników odżywczych uprawiając intensywnie sport czy po prostu próbując przybrać na wadze.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Catering dietetyczny to wygodne rozwiązanie, które ułatwia budowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Po zamówieniu diety pudełkowej każdy klient otrzymuje wybraną ilość potraw z samego rana tak, aby nie pomijać śniadań i jeść zawsze wtedy, kiedy odczuwa głód. To prosty sposób na przestrzeganie podstawowej zasady zdrowego odżywiania – regularności posiłków.
Druga ważna cecha diety pudełkowej to fakt, że każda potrawa przygotowywana jest z podstawowych produktów spożywczych. Dania nie są więc wysoko przetworzone, a to sprawia, że zachowują wyższą zawartość składników odżywczych.

Co więcej, ich ilość dostosowywana jest indywidualnie do zapotrzebowania organizmu każdego klienta, co pozwala dostarczyć mu odpowiednią porcję białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin i minerałów każdego dnia.

Smak i świeżość

Bardzo często wydaje nam się, że zdrowa dieta i dobry smak nie idą ze sobą w parze. Nieco inaczej jest jednak wtedy, kiedy gotowaniem zajmują się specjaliści. Kucharze pracujący w firmach cateringowych z reguły doskonale znają się na łączeniu smaków. Wykorzystują również jak najświeższe, najczęściej lokalne produkty spożywcze, co wpływa korzystnie na aromat, smak i walory estetyczne posiłków. Poza tym, jadłospis w ramach diety pudełkowej jest bardzo różnorodny. Pozwala zapomnieć więc o kulinarnej monotonii.

Potrawy rzadko kiedy powtarzają się w ramach jednego miesięcznego planu żywieniowego. Jest to możliwe dzięki czerpaniu inspiracji z kuchni całego świata, dlatego dieta pudełkowa to również przygoda pełna nowych, niebanalnych połączeń smakowych.

Co zyskuje się dzięki diecie pudełkowej?

Dieta pudełkowa jest rozwiązaniem dla zapracowanych i zabieganych, lecz nie tylko. Dzięki zamówionemu cateringowi z naszych barków zdjęty zostaje ciężar wielu obowiązków – zakupów, gotowania, planowania posiłków czy sprzątania kuchni. Gotowe, zdrowe dania, które są zawsze w zasięgu ręki propagują korzystniejszy dla organizmu styl życia. Sprawiają, że nie musimy się głodzić, a także nie podjadamy przekąsek i łatwiej jest nam unikać fast foodu czy innych produktów wysoko przetworzonych. Jemy regularnie i zdrowo, a to niesie za sobą wiele korzystnych zmian dla naszych organizmów.

Już po kilku tygodniach takiej diety możemy zauważyć stopniową utratę wagi, która nie grozi efektem jojo. Jeszcze wcześniej odczujemy natomiast lekkość i przypływ energii do działania. Podzielenie dziennego zapotrzebowania na kalorie na pięć mniejszych porcji, odpowiednio zbilansowanych pod względem zawartości składników odżywczych bardzo szybko poprawia także ogólną kondycję organizmu.

Zalet diety pudełkowej nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć raz spróbował stosować taką metodę odżywiania. Czy warto? Catering dietetyczny ma bez zwątpienia bardzo korzystny wpływ na nawyki żywieniowe, kondycję i wygląd całego ciała, a także na naszą jakość życia. Odpowiedź wydaje się więc oczywista.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE