Na co zwrócić uwagę przy wyborze karnisza?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karnisza?

Właśnie dlatego, oprócz eleganckich zasłon, zwiewnych firanek czy szczelnych rolet, należy też koniecznie zwrócić uwagę na wygląd i rodzaj karnisza. Jaki powinien być, by spełnić konkretne oczekiwania?

Wystrój wnętrza najważniejszy

Ilu ludzi, tyle pomysłów na atrakcyjnie urządzony pokój. Właśnie dlatego trzeba trochę pogłówkować, ponieważ karnisze również mają kilka wariantów, które świetnie sprawdzą się w różnych miejscach.

Tak na przykład wariant podwójny będzie idealny do pomieszczeń o charakterze dekoracyjnym. Wtedy tworzy się ozdoby dwuwarstwowe, zawieszając na nich na przykład firany oraz zasłony, które wspólnie tworzą ciekawą kompozycję.

Można też pokusić się o wykorzystanie dwóch dekoracyjnych tkanin, najlepiej o różnych, pasujących do siebie kolorach – jednej ciemnej a drugiej jasnej.

Pojedynczy karnisz używa się z kolei do mniejszych wnętrz, które mogłyby ulec przeładowaniu pod wpływem zbyt skomplikowanych ozdób. Wtedy najlepiej jest powiesić tylko zasłony lub tylko firanki. 

Kiedy karnisz z drewna będzie idealnym wyborem

Warto zauważyć, że karnisze wykonane z drewna są naprawdę solidne. Trzeba też jednak zwrócić uwagę na to, że przez wzgląd na swoją formę, są dosyć surowe, dlatego też nie sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach.

Na pewno elegancko będą wyglądać w otoczeniu domowo-swojskim i w połączeniu z elementami odciążającymi, przygotowanymi z innego materiału. Najlepiej jest je więc wykorzystywać w dużych pomieszczeniach, takich jak na przykład reprezentacyjne salony.

W małych pokojach mogłyby się natomiast okazać zbyt przytłaczające. Lepiej łączyć je z klasycznym, tradycyjnym wystrojem, ponieważ minimalizm oraz inne nowoczesne stylistyki nie będą z nimi najlepiej korespondować.

Metal idealnym materiałem?

Strzałem w dziesiątkę praktycznie w każdym przypadku okazują się karnisze metalowe. Tutaj również klienci mają ogromny wybór – nie tylko spośród różnych rodzajów metali, ale też kolorów.

Właśnie z tego powodu nie będzie przeszkód do połączenia ich z każdym wystrojem. Karnisz, przygotowany z metalu, wbrew pozorom wizualnie okazuje się bardzo lekki, dlatego nie przeszkadza wcale swoim rozmiarem, nie odwracając jednocześnie uwagi od elementów dekoracyjnych pomieszczenia.

Jego barwę dobiera się raczej pod kolor obić mebli, dlatego zwykle tak ładnie ze sobą współgrają. Oczywiście charakteryzują się też dużą wytrzymałością i są odporne na ewentualne uszkodzenia. 

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE