Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Ty też należysz do tego grona? Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie tylko dobór odpowiednich sprzętów AGD jest ważny. Równie istotne są meble kuchenne. Zastanawiasz się, jakie szafki i blaty będą odpowiednie do tego pomieszczenia? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj nasz najnowszy wpis!

Gotowe meble z salonu

Wiele osób decyduje się na kupno gotowych kompletów meblowych z salonu. To rozwiązanie ma wiele plusów. W sklepach dostępne są meble w wielu stylach i kolorach – od tych bardzo jasnych, utrzymanych w stylu wiejskim i skandynawskim, po futurystyczne i oryginalne, w bardzo żywych i rzucających się w oczy odcieniach. Do tego, znajdziesz meble na każdą kieszeń (niektóre zestawy dostępne są już od 700-800 zł) i dostosowane do wyposażenia kuchni, np. zlewów czy suszarek na naczynia. Musisz jednak mieć świadomość, że w salonach znajdziesz tylko meble w standardowych wymiarach – nie masz możliwości wybrania rozmiaru szafki lub blatu. Dlatego zanim zdecydujesz się na wizytę w sklepie meblowym, obowiązkowo dokładnie obmierz kuchnię, uwzględniając przestrzeń zajmowaną przez sprzęty AGD.

Meble na wymiar

Chcesz mieć meble w pełni dostosowane do swoich potrzeb? A może lubisz nietypowe rozwiązania? W takim razie wybierając meble kuchenne, zdecyduj się na te na wymiar. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że masz szansę wybrać meble, które nie będą sztampowe i powszechne, a stworzone według projektu dostosowanego do Twojego gustu. Oprócz tego, to Ty decydujesz, jaki kolor i z jakiego materiału będą one wykonane – wybierasz nawet takie szczegóły jak kształt frontów czy formę uchwytów. Jaki jest największy plus mebli na wymiar? Możliwość dopasowania ich do wielkości pomieszczenia, czego, niestety, nie masz w przypadku gotowych kompletów z salonów meblowych. W ten sposób, Twoje meble kuchenne będą nie tylko stylowe i modne, ale również ergonomiczne i funkcjonalne.
 

Na co zwrócić uwagę kupując meble do kuchni?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na sklepowe szafki, czy te projektowane na wymiar, przy wyborze mebli kuchennych musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, wspomnianą już wielkość pomieszczenia. Masz niewielką kuchnię? Zrezygnuj z ciemnych mebli – optycznie ją pomniejszą. Jesteś właścicielem sporej kuchni z salonem? Nie zapomnij, że kuchenna wysepka na palniki gazowe lub płytę indukcyjną pozwoli Ci zyskać dodatkowe miejsce na blacie na mniejsze sprzęty AGD – ekspres do kawy czy mikrofalówkę. Dużo gotujesz? Szukaj mebli z porządnymi, wykonanymi z trwałych materiałów, blatami, np. granitowymi, dębowymi, kompozytowymi – w ten sposób wyposażysz swoją kuchnie na lata.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Szafki łazienkowe: jakie powinny spełniać funkcje?
Odkurzacz Piorący: czy warto go kupować?
Trawnik: poradnik jak go położyć
Kran łazienkowy: jaki jest Ci właściwie potrzebny?
Koszty Grzejników: jak zaoszczędzić?